Zarkavi

Yazar: Jean Charles Brisard

ELIPS KITAP

Dunya Ticaret Merkezi’ne yapılan saldırılardan bu yana tam bes yıl gecmesine ragmen "11 Eylul 2001" gundemdeki tazeligini koruyor. Saldırıların arkasındaki isim olarak Usame Bin Ladin gosterilirken, yeni bir isimden bahsedilir oldu: Ebu Musab El-Zarkavi.
Fransız yazar Jean-Charles Brisard, "Zarkavi" kitabında yalnızca El-Kaide orgutunun Irak’taki liderinin hayat hikayesini, psikolojisini ve eylemlerinin ayrıntılarını sunmakla kalmıyor, yaptıgı arastırmalar sonrasında elde ettigi ve hic yayınlanmamıs bazı belge ve fotografları da gunısıgına cıkarıyor.
Eserde sunulan arastırma belgelerinin toplanabilmesi icin Orta Dogu’ya onlarca seyahat yapılmıs, bircok ulkenin yargı, guvenlik ve istihbarat birimlerinden yaklasık 10.000’den fazla belge, 100’den fazla tanıgın sorgusu incelenmistir. Sorgusu incelenenlerin arasında Zarkavi’nin ailesi ve yakınları da bulunmaktadır.
Ciddi bir arastırmanın urunu olan "Zarkavi", cagımızın en buyuk korkusu ve paranoyası haline gelen/getirilen terorizme daha yakından bakmamızı saglıyor.

Yayın Tarihi 2007-01-18
ISBN 9758651085
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 248
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 14.5 x 23.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.