Zamanın Kısa Tarihi

Yazar: Stephen Hawking

ALFA YAYINLARI

Zamanın Kısa Tarihi 1988 yılındaki ilk basımından bu yana gecen yıllar icerisinde bilimsel yazın alanında bir basyapıt konumu kazandı. Kırk dile cevrildi ve dokuz milyonun uzerinde baskı yaparak dev bir uluslararası un kazandı. Kitap o donemde evrenin dogası hakkında ogrendigimiz en son bilgiler goz onune alınarak yazılmıstı, ote yandan o gunden bu gune hem atom-altı dunyanın hem de buyuk olcekte evrenin gozlem teknolojilerinde olaganustu ilerlemeler yasandı. Bu yeni gozlemler Profesor Hawking’in kitabın ilk baskısında yaptıgı kuramsal ongorulerin cogunu dogrulayan nitelikteydi. Bu gozlemlere, evrenin baslangıcından 300.000 yıl sonrasını arastıran ve Hawking’in varlıgını ileri surdugu uzayzaman dokusundaki kırısıklıkları tespit eden Kozmik Ardalan Kasifi COBE uydusunun son bulguları da dahildir.
Kaleme aldıgı ozgun metne kendisinin son arastırmasından ve en son gozlemlerden edindigimiz yeni bilgileri katma arzusuyla Hawking, kitabının elinizdeki son baskısı icin yeni bir onsoz yazmakla kalmadı, aynı zamanda solucan delikleri ve zaman yolculuguyla ilgili cok etkileyici yepyeni bir bolum kaleme alarak kitabını guncelledi.
Canlı ve kıskırtıcı.. Hawking dogal bir ogretmen yetenegine sahip: kolay anlasılır yazıyor, mizah katıyor ve gunluk yasamdan ornekler veriyor.”
The New York Times
Tekerlekli sandalyede oturmasına karsın Hawking’in zihni uzayın sonsuzlugunda her yere ulasıyor ve evrenin gizemlerini acıklıyor.”
Time
Usta isi.”
The Wall Street Journal

Cevirmen: Barıs Gonulsen
Kapak: Begum Cicekci
Yayın Tarihi 2015-04-09
ISBN 6051067582
Baskı Sayısı 8. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 255
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.