Yukarıda Ses Yok

Yazar: Gerbrand Bakker

METIS YAYINLARI

Hollandalı yazar Gerbrand Bakker’ın ilk romanı olan Yukarıda Ses Yok, aile ciftliginde yatalak babasıyla birlikte yasayan elli bes yasındaki Helmer’ın hayatından bir kesit sunuyor bize. Ilk bakısta son derece sakin ve olaysız gorunen bu hayat aslında trajik bir gecmis uzerine insa edilmistir, zira Helmer’ın ikiz kardesi on dokuz yasındayken bir araba kazasında olmus ve Helmer yoluna "yarım" bir adam olarak devam etmek zorunda kalmıstır. Isin icine, olen ikizi her daim ustun tutan bir baba ve ustlenilmesi gereken ciftlik isleri de girince, Helmer’ın hayatı hic istemedigi bir istikamette ilerlemistir.
Derken bir gun, olen kardesinin sevgilisinden gelen bir mektup Helmer’ın durgun hayatında beklenmedik bir calkantı yaratır ve zaten hicbir zaman tam kapanmamıs olan eski defterler tekrar acılır.
Bakker’ın ustalıklı bir dille kaleme aldıgı Yukarıda Ses Yok, gecmise takılıp kalmıs kırgın bir adamın bocalamalarla dolu ic dunyası uzerinden varolusun temel meselelerini sorgulayan, gucunu yalınlıgından alan etkileyici bir roman.

Cevirmen: Turkay Yalnız
Yayın Tarihi 2011-10-20
ISBN 9753428255
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 240
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.