Yorelerle Igne Oyası & Mugla Yoresi

Yazar: Kollektif

TUVA YAYINCILIK

Igne oyaları Anadolu’ya has en onemli el sanatları arasında yer almaktadır ve gunumuzde igne oyasına olan ilgi her gecen gun artmaktadır. Oldukca dusuk maliyetli bir hobi olan bu el sanatı, aynı zamanda bircok kisinin gecim kapısı haline gelmis ve uretilen igne oyları tum dunyada talep gormektedir.

Tuva Yayıncılık olarak Anadolu’nun meshur igne oyalarını siz oya severlerin begenisine
sunmaktayız. Ulkemizin degisik yorelerindeki kulturel elisi ve el sanatlarını tanıtmak ve devamını saglamak adına yapmıs oldugumuz yore yore igne oyaları serimize yepyeni bir kitap eklemenin mutlulugu icindeyiz. Daha once Nallıhan, Muskule, Kutahya yorelerine ait oyalardan olusan cesitli model kitaplarımız sizlerle bulusmustu. Elinizdeki bu kitap ise Mugla yoresine ait igne oyası modellerini icermektedir.

128 sayfadan olusan kitapta yoreye ait birbirinden guzel oyalar, tepsi, yazma kenarı, kolye, kupe, somentable, susluk cicek demeti gibi gunluk kullanım objeleri ve takı seklinde karsınıza cıkmaktadır. Ayrıca efe oyları adı verilen yelpaze seklindeki oyalar da yoreye has igne oyaları arasında yer almaktadır.

Anadolu’nun yuzyıllardır biriktirdigi kultur birikimlerini siz oya severlere paylastıgımız bu guzel kitaptan faydalanmanız dilegi ile.

Yayın Tarihi 2015-04-04
ISBN 6055647933
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 128
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kuse Kagıt
Boyut 20.6 x 22 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.