Yontem Bilmi Baglamında Bid’atler Ilmu Usuli’l-Bida’

Yazar: Ali Hasen Abdulhamid el-Halebi

UMMULKURA YAYINEVI

"…Nasıl ki fıkıh ilminin hakikati ancak fıkıh usulu ilmi sayesinde bilinebilirse aynı sekilde fıkıh ilminin acıklayıcısı olan fıhıh usulu ilminin ana hatları da kavramların birbirine karısmasından bunun neticesinde de sunnetlerin bid’atlere bid’atlerin de sunnetlere donusmesinden duyulan endise sebebiyle ancak bid’at usulu ilminin tesis edilmesiyle tamamlanır.

Bu sebeple bid’atler ihdası ile alakalı meselelerin tanımlanması muslumanlara hem dini hem de dunyevi islerinde fayda saglayan seylerdendir. Ve bu, Islami ıslah davetcilerine calısmalarında en buyuk yardım olur.

‘Bid’at Usulu Ilmi’ konularının genelini ve ozellike ismini hocamız Allame, Muhaddis, Fakih, Nakkad Ebu Abdirrahman Muhammed Nasıruddin el-Elbani rahimehullah’ın meclislerinden istifade ettigimiz bir ilimdir. Ondan cokca bu ilmin onemini hatırlattıgını ve onu ogrenip anlamaya dair duyulan acil ihtiyacı vurguladıgını ve ozel olarak bu konuyu ele alan telif ve tasnif calısmalarının yapılması gerektigini duyardık. "Muhakkak hayrın tamamı tabi olmakta, serrin tamamı da bid’at ihdas etmektedir."…

Ali Hasen Abdulhamid el-Halebi

Cevirmen: Serkan Ozgul
Yayın Tarihi 2008-09-01
ISBN 9756415177
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 255
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.