Yol Ayrımındaki Ulke

Yazar: Prof. Dr. Mustafa E. Erkal

DERIN YAYINLARI

Dunyanın civisi yerinden cıkmıs, taslar yerinden oynamıstır. Bu kuresel karmasa ortamında haritalar bile degistirilmeye calısılmaktadır. Dunyaya yeni bir duzen verilmeye ugrasıldıgı bur ortamda; iki kutuplu dengenin surdugu soguk harp donemlerindeki rahat ve sanslı degiliz.
Hicbir ciddi devletin tartısmadıgı ve tartıstırmadıgı konular Turkiye’ye tartıstırılmaktadır. Turkiye’yi Turkiye yapan degerler acık arttırmaya cıkarılmaktadır. Cumhuriyet kuruldugundan bu yana bu olcude onemli sorunlarla ve tuzaklarla karsılasmadık.

Hayali bir AB uyeligi sureci fırsat bilinerek Turkiye uzerine oynanıyor ve ulke kusatılıyor. Demokratiklesme ve insan hakları ortusu altına bir cok sey gizlenebiliyor. Guclenen sanayimiz cokertilmeye, tarımımız perisan edilmeye gayret ediliyor. Dıs politika dıs borc ve cari acıgın ipotegi altına giriyor. Sozde ırkcılıga karsıymıs gibi gorunen cevreler Turkiye’de Turk’e karsı ırkcılık yapıyor. Bu gercekler paranoya mıı

Eger milli bagımsızlıgını ve egemenligini yitirmis, ekonomik degerlerine el konmus, tanınmaz hale gelmis, millet olmaktan cıkıp kalabalıklastırılmıs bir Turkiye’yi arzuluyorsanız, dunun somurgecileri tarafından itilmis ve kakılmıslıgı icinize sindirebiliyorsanız, elinizdeki kitap size yardımcı olamayacaktır. Yol ayrımındaki ulkemiz dun oldugu gibi bugun de onundeki engel ve tuzakları parcalayarak asacaktır. Tabii demokrasi icinde.

Yayın Tarihi 2007-02-26
ISBN 9756463918
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 372
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.