Yine, Yeni, Yeniden, CHP

Yazar: Nazım Guvenc

ANAHTAR KITAPLAR YAYINEVI

Bugunku ortamda vazgecilemeyecek bir yapıt.

Tez sudur:

CHP, varolan tum partiler arasında, Turkiye’yi bugun yeniden kurtarma ve 21. Yuzyılın buyuk devletlerinden biri yapma potansiyeli en guclu olan partidir. Cunku Ataturk’un birikimine sahiptir, temeli saglamdır ve "Ataturkcu Dusunce" bugun de gelecege ısık tutucu degerdedir. Yeter ki baskalasmadan yenilensin.

CHP’nin veya o basaramazsa ona alternatif bir baska olusumun bugun mutlaka yapması gereken hareket; sadece makyaj tazelemek, vitrini yenilemek degil, onun cok otesinde cagdas ve gercekci, doyurucu bir yeni soylem, yeni felsefe sunmaktır; tıpkı 1970’lerde kendini yenilediginde yaptıgı gibi…

Bu nedenle, kitapta CHP ve Ataturkculuk odak noktada olmakla birlikte, Ikinci Cumhuriyetcilik, ondan esinlenen veya ona karsı olusturmakta olan cesitli "yeni olusumlar", DSP ve IP, ODP gibi diger soldaki partiler; CHP’nin secim bozgununda aslında gozden kacmaması gereken olcude pay sahibi bulunan "sozde solcu fiilen tutucu kimi aydınlar" da genis bir sekilde ve somut olgular, orneklerle ele alınmakta, degerlendirilmekte, elestirilmekte, yenilenme icin yeni bir soylem ve dusunsel temel onerilmektedir.

Yayın Tarihi 2002-04-18
ISBN 9758612077
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 352
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi 3. Hm. Kagıt
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.