Yılların Izi

Yazar: Mahir Iz

KITABEVI

Hatıralarımı yazmama talebem, dostlarım ve yakınlarım sebep oldu. Sınıfta, yahut herhangi bir mecliste sırası gelip, yasadıgım bir vak’ayı anlatacak olsam, orada bulunanlar bunları muhakkak tesbit etmemi isterlerdi. Basladım, sekiz sene ara verdim. Tekrar basladım, yine iki sene aralandı. Kardesim Prof. Fahir Iz, bunu cok sıkı bir sekilde takibe basladı. Avrupa’dan ornekler gosterdi, gittigi yerlerden mektupla nereye geldigimi sordu; hasılı beni calısmaya mecbur etti.
Ikinci Buyuk Millet Meclisi’nin mucahitlerinden Erzurum Mebusu Gozubuyukzade Ziya Bey’in damadı olan faziletkar hakimlerimizden Resid Bey’in mahdumu, sevgili dostumuz Avukat Kemaleddin Nomer Bey de bir gun: “Butun tasnif ve tertibi bana ait, ne varsa hepsini yazınız. Eser isterse buyuk olsun, yılbasından evvel cıkaralım.” diyerek beni bir kere daha gayrete getirdi.
Ticari ahlakın bozulması yuzunden ticareti terk eden, kayınpederi Mehmed Akif Bey’in de buyuk takdirine mazhar olan, ahlaki fazilet numunesi, aziz dostumuz Muhiddin Akcor Bey de evvelce dusundugum “Yılların Izleri” ismi yerine “Yılların Izi” demekligimi tavsiye etti. Ben de onun isim babalıgını kabul ettim.

Yayın Tarihi 2012-01-17
ISBN 9757321903
Baskı Sayısı 2. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 560
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.