Yılan’ın Kıs Gunesi & Silivri’den Bir Teror Faaliyeti Daha

Yazar: Muyesser Yıldız

TOGAN YAYINCILIK

Muyesser bir cıglıktır, icimizde buyuyen… Ve bir tokattır suratlarına inen!.. Yılların parlamento muhabiri, cesitli cenahlardan siyasi sahsiyetlerin basın danısmanı, bir kose yazarı, ‘teror faaliyeti’ gerekcesiyle tutuklandı! Yasamı dogdugu Adıyaman’ın buyulu renkleri gibi!. En verimli cagında issiz bırakıldı, yetmedi ozgurlugu elinden alındı.

Gazeteci arkadasları icinden pek azı adını agzına aldı… Ilk kitabının adı ‘100 Yılın Hesabı-Turku Tasfiye Projesi’ ydi… Herhalde en buyuk sucu buydu… Simdi 2. kitabıyla bir ‘teror faaliyeti’ icine daha girdi… “YILAN” IN KIS GUNESI, hicbir cılgının Muyesser’e zincir vuramayacagının kanıtıdır… Bedenlere vurulan zincirler bir gun kırılır, beyinleri zincirlenmis cılgınlar, ebediyen tutuklu kalacaklardır…
Banu Avar

Bacımın bedeni tutsak ama aklı her zamanki gibi dısarda.Ilk kitabı 100 Yılın Hesabı –Turk’u Tasfiye Projesinden sonra Turkiye son kavsaga sokulurken, demir parmaklıkları delen gozleriyle her adımı tarihe not dustu.Neler demek istedigini 1 ay cok degil 1 yıl sonra daha iyi anlayacagız.
Yavuz Selim Demirag

Karsımda ince, narin yapılı bir kadın, elinde de tugla gibi bir kitap…Onu boyle tanıdım. "100 Yılın Hesabı" kitabı yeni basılmıstı. Tespitlerini, analizlerini benimseyin ya da benimsemeyin, ciddi emek sarfetmisti kitap icin. Kitap, igne oyası gibi goz nuru ve sabrın eseriydi.
Sonra arkadas olduk. Beraber haber yazdık, cay ictik, muhabbet ettik. Bana gore muhabbet buyuk insan erdemlerinden biridir. Muyesser de erdemli bir insan ve gazetecidir. Nadir bulunur. Kirli olan her seyden uzak, naif dunyanın insanıdır. Ama en cok onun sabrı, dirayeti etkiler insanı. Habere, yazıya cok emek verir. Karsılıgında hic bir sey istemez. Aklına gelmez. Dedim ya, nadir bulunur onun gibisi. Yazdıklarını boyle okumanızı tavsiye ederim
Ahmet ERHAN

"Ya yeni bir yol bulacagız, ya yeni bir yol yapacagız"
Kıymatlı ablam,
Mustafa Kemal ve arkadasları da kurtulus mucadelesi sırasında neler cekmislerdiı Mekanı Cennet olsun Rıfat Borekci’yi hic unutma. Milli Mucadele yıllarındaki Ankara Muftusu. Istanbul Hukumeti’nin Ingiltere destekli fetvalarına karsı hazırladıgı fetvalarla halkın direnise katılımına katkıda bulunmustur. Sivas kongresi ile Milli Mucadeye katılmıstır. Ingilizlerin baskısı ile Ulu Onder hakkında cıkartılan katli vaciptir fetvasının tersinde fetvalar yayınlayarak, Anadolu ve Rumeli halkını aydınlatmıstır. insanları aydınlatmak milli oldugu kadar Islami de bir vazifedir. Ve Yuce Yaradan bu cabaları karsılıksız bırakmaz. Yeter ki Allah (C.C) katında ayrı bir yeri olan bu asil milletin hayır dualarını alabilelim.
Ahmet TAKAN

Yayın Tarihi 2011-11-10
ISBN 9944337748
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 260
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.