Yeraltında Bir Anadolu

Yazar: Mahmut Makal

LITERATUR YAYINLARI

Bizim Koy’un unlu yazarı Mahmut Makal, Orta Anadolu’yu anlatıp bitirdikten sonra bu kez de Dogu’ya yoneliyor. Bizim Koy’un yalnızca dikine fakat yontemsiz Makal’ı, yeni kitabı Yeraltında Bir Anadolu’da yalnız goren goz, duyan kulak, yazan kalem degildir. Makal, olaylara ya da oluslara dogrudan dogruya yalın bir bilincle bakıyor artık. Sert, keskin, hırcın, direncli bir kalemle anlatıyor Dogu’yu. Dogu Anadolumuz daha once anlatılmadı mı bizeı Az bucuk roportaj yapmasını bilen herkes, hemen hemen her gazeteci Dogu’ya bir kere uzandı. Gidip geldi ve yazdı gorduklerini. Ama hicbiri Makal degildi onların. Makal da onlar gibi degil. O yuzden, Makal’ınkiler daha acılı, daha batan, daha nesterleyici soyundan. Yeraltında Bir Anadolu bugun Sagırlar ve Dilsizler Okulu Ogretmeni Makal’ın bagıra bagıra konustugu bir kitaptır.
Tarık Dursun K. (Milliyet)
Yeraltında Bir Anadolu, yazarın Bakanlık emrine alındıktan sonra gezdigi Dogu Anadolu’daki gozlemlerini yansıtmaktadır. Yeraltında yasayan Dogu’nun koyunu ve koylusunu dile getirmektedir. Gercekci yazarın bu incelemesi, koy sorunlarımızın anlasılmasında yararlı olacaktır… Turker Acaroglu (Cumhuriyet)
Koy sorunlarını cok iyi bilen ve basarılı eserleri yalnız Turkiyemizde degil, pek cok yabancı ulkede basılan degerli yazar Mahmut Makal’ın Yeraltında Bir Anadolu adlı eseri gercekten buyuk yankılar yapacak niteliktedir. Gunumuzde Dogu sorunları gunluk konu haline gelmistir. Makal, cok iyi bildigi Anadolu’nun bu bolgesini dolasmıs, yeraltında yasayan Anadolumuzu dile getirebilmek icin degerli kalemini kullanmıstır. Yirminci yuzyıldaki Anadolu’yu aydınlarımızın bilmesinde, ogrenmesinde anlatılamayacak kadar isabet vardır.
Gercekci yazar Makal, bu incelemesiyle okura ve yarınki kusaklara bir belge sunmaktadır.
Mehmet Ali Yalcın (MAY)

Kapak: Mithat Cınar
Yayın Tarihi 2008-04-10
ISBN 9750404467
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 167
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.