Yeni Bir Anlayısın Isıgında Kur’an Tefsiri 6. Cilt

Yazar: Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı

BAYRAKLI YAYINLARI

Tefsir yazmak, baslı basına sorumluluk isteyen bir istir. Bunun farkında olarak, iyi niyetle bu ise kalkıstım. Bugune kadar bircok Tefsir yazılmıs, daha da yazılıyor ve yazılacak. Bu gayretler, Allah’ın kitabının anlasılmasını saglamaya yonelik iyi niyetli girisimlerdir. Her mufessir elbette kendi bakıs acısını, ilmini, anlayısını bu vesileyle ortaya koymaya calısır.

Bu tefsirde de egitim ve ogretimin en onemli aracı olan "kitap" ve buna baglı olarak "kitaplı" bir anlayısın yontemleri one cıkarılmaya calısılmıstır. Ister orgun, ister yaygın olsun, insan hayatı egitime ve ogretime dayanır. Bu tefsirde bu mentalite benimsenmistir. Yeri geldikce, ilahi vurgundaki pedagojik yontemler, ozellikle belirtmeye calısılmıstır. Bildiklerimi ogrendiklerimi insanlarla paylasmak istedim.

Yeni bir yaklasımla, Allah’ın kitabını yorumlamaya calıstım. Elbette daha mukemmel yorumlar yapılacaktır; bu tefsirle, iyiyi ve dogruyu bulma gayreti icinde olanlara sadece bir pencere acılmaya gayret edilmistir. Ayrıca kavramların dunyasına girmeye ve oradan gunumuz insanına ve onun sorunlarına ısık tutmaya calıstım.

Yayın Tarihi 2002-11-01
ISBN 9758681044
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 559
Cilt Tipi Karton Kapak
Boyut 16.5 x 24 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.