Yazı Hayatının 60. Yılında Sukru Kacar Armaganı

Yazar: Prof. Dr. Mustafa Oz

MANAS YAYINCILIK

“Yazı Hayatının 60. Yılında Sukru Kacar Armaganı” bir vefa kitabı. Bu ulke icin, bu ulkenin insanı icin 60 yıl kalemle kelam sohbeti yapan bir yazara kucuk bir geri odeme. “Sen, cok daha fazlasına layıksın; ama bizden simdilik bu kadar… 290 sayfalık bir kitap; lutfen kabul buyurun…”

Sukru Kacar Armaganı, Kacar Hoca’nın hayat hikayesiyle baslayıp, hatıralarıyla, hakkında yazılanlarla, bugune kadar yazdıklarının bibliyografyasıyla, eserlerinin edebi degerlendirmeleriyle, yazı ve siirlerinden orneklerle surup giden bir kıymetli eser. Hazırlayıcı olarak her ne kadar yedi kisinin adı geciyorsa da, belli ki bu kitap butun Elazıglıların gonlunden kopup gelen bir tesekkur gibi. O kadar cok insanın imzası var ki sayfalarında cunku… Sukru Kacar’la ilgili gorusler, hatıralar, duygular; daha neler neler…

Bu armagan eser hazırlandıktan sonra Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti, Elazıg Musiki Konservatuarı Dernegi, Nurhak gazetesi ve Manas Yayıncılık’ın isbirligi ile 13 Mayıs 2005 tarihinde, “Yazı Hayatının 60. Yılında Sukru Kacar” adı altında sehrin kultur hafızasında iz bırakan bir program da gerceklestirilmisti.

Yayın Tarihi 2005-01-01
ISBN 9756089008
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 288
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.