Yasadıkca & Psikolojik Sorunlar ve Basa Cıkma Yolları

Yazar: Kollektif

IMGE KITABEVI YAYINLARI

Bazen yasarken oluyor insan!

Ulkemizde maalesef, ruhsal sorunları olup da hic isitilmeyen, yardım bulamayan ve tedavi edilmeyen insan sayısı tahmin edilenden daha kabarıktır. Bu durum yalnızca psikolojik yardım almanın cok pahalı olmasından ve yardımı veren profesyonellerin sınırlı olmasından degil, insanın yasadıgı sorunlara duydugu yabancılıktan ve bununla nasıl bas edecegini bilmemesinden de kaynaklanır.

Birey olarak psikolojik dayanıklılık gosterebilme yetimiz yasadıgımız sorunlar konusunda bilinclenme ve sorunlardan korunmayı ogrenebilmemize baglıdır. Elinizdeki kitap, iste bu amaca hizmet etmek icin tasarlanmıs uzun soluklu bir calısmanın urundur. Bu kitap, kendimizi kimi zaman icinde buldugumuz zorluklar ve sorunlar icin bir umut ve cozum olacaktır.

Iliski sorunları ve bosanma; hamilelikte ve dogum sonrasında depresyon; alkol ve madde kullanımı sorunları; cocuk ve ergenlerde kaygı; travma, kayıplar ve yas sureci gibi yasadıkca karsılastıgımız sorunların cozumlerini, uzmanların kaleminden Yasadıkca’da bulacaksınız…

Yazarlar:
Alev Cavdar
Ayla Yazıcı
Aylin Sezer
Aysegul Kumanlı Gunes
Ayten Zara
Evrim Erten
Filiz Yurtseven
Irem Anlı
Ozlem Ozen
Sumru Bilge-Johnson
Yesim Can

Editor: Ayten Zara
Yayın Tarihi 2011-03-10
ISBN 9755336770
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 359
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.