Yanılmısım Tanrı Varmıs

Yazar: Antony Flew

PROFIL YAYINCILIK

Dunyanın en unlu ateisti fikrini nasıl degistirdiı

Cesaret ve yurek isi. Flew’in fikirleri sizi carpacak ve neye ugradıgınızı sasıracaksınız. Francis Collins

“Cok az dini hikaye bu tur bir etki yaratır. Bu sasırtıcı kitap, Tony’nin gecirdigi degisimin nedenlerini belgeliyor… ve bu kitabın zevkle okunmasını saglıyor."
Gary Habermas, Liberty Universitesi, Felsefe ve Teoloji Bolumu, Seckin Arastırma Profesoru ve Kursu Baskanı

Son yıllarda Batı’da Tanrı, ateizm, inanc, din kavramları etraflıca tartısılıyor. Richard Dawkins’in unlu Tanrı Yanılgısı kitabından sonra bu tartısmalar daha da alevlendi. Tanrı vardır diyenlerle yoktur diyenler doga, bilim ve tarihteki cesitli olayları degerlendirerek goruslerini ispatlamaya calısıyorlar.

Son donemde tum dunyada en ses getiren calısma ise Antony Flew’in Yanılmısım Tanrı Varmıs kitabı oldu. Antony Flew hayatının buyuk bir bolumunde ateizmin bilinen felsefi savunucularının en onemlisiydi. Ama ateizm fikrinden cayan Flew artık Tanrı’nın varlıgına inandıgını ve Tanrı yoktur demenin hicbir anlamı olmadıgını ileri suruyor.

Yanılmısım Tanrı Varmıs calısma hayatının buyuk bir bolumunde atesli bir ateist olan unlu bir filozofun evrenin zekice tasarımına ve dolayısıyla Tanrı’nın varlıgına inanmaya baslamasının ilgi cekici ve okunmaya deger bir hikayesi.

Cevirmen: Hasan Kaya
Cevirmen: Zeynep Ertan
Yayın Tarihi 2014-05-20
ISBN 9759961718
Baskı Sayısı 8. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 240
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.