Vuslat Aylık Egitim ve Kultur Dergisi Sayı:167 Mayıs 2015

Yazar: Kollektif

VUSLAT DERGI

Vuslat Dergisi, Mayıs sayısında “Yalnız Islam Baskası Degil” mansetiyle okurlarının karsısına cıktı. Dergi, huzurun ve adaletin adresinin Yalnız Islam oldugunu hatırlatıyor.

Yonetim Seklini Sorgulamak
Gunumuz dunyasında Muslumanlar, Islami olmayan duzenlerde yasadıkları icin, zaman icerisinde, Islami olmayan her sey insanogluna normal gelmeye basladı.
Derin bir tefekkurle dusunmeliyiz, Muslumanların yonetim sekli Islam mı olmalıı Yoksa diger beseri ideolojiler miı Allah’ın kanunlarını mı tercih etmeliyizı Yoksa beseri sistemlerin kanunlarını mıı..
Gayr-i Islami sistemlerden razı olmak, kendi celladına asık olmak gibi bir durumdur. Allah, sirki haram kılmısken, demokratik yonetimler sirkten beslenir. Bugun yeryuzunde ne kadar bozgunculuk/ talan/ soygun/ tecavuz/ hakların gasp edilmesi varsa, bunların hepsi beseri sistemlerin urunudur. Beseri sistemlerde zalimler guclu, mazlumlar ise kole hukmundedir. Beseri sistemlerin temelinde, haklının degil, guclunun menfaati esastır.
Islam Dunyası Agır Imtihanlardan Geciyor
Islam cografyası, agır imtihanlardan gecmektedir. Islam dunyasında yasanan acı olayların sebebi, devlet yonetimlerinin tagutların elinde olmasından kaynaklamaktadır. Demokrasi, Islam cografyasına kan, gozyası, katliamdan baska bir sey getirmemistir. Zaten Allah’ın razı olmadıgı taguti bir duzen, insanlara bundan baska ne verebilirdi kiı
Barısın Adresi Islam’dır
Yeryuzunde huzur, barıs, ozgurluk, beseri sistemlerde degil, Allah’ın kanunları ile gerceklesir. Gercek ozgurluk, Allah’ın hukumlerine tabi olmaktır. Sahte ozgurluk ise, beseri sistemlere boyun bukup, itaat etmektir.
Dergide Yazısı Olan Yazarlar
Husnu Aktas, Huseyin Kerim Ece, Ahmet Varol, Abduallah Dai, Ziya Gunduz, Halil Kara, Suleyman Gulek, Nasruddin Yasin, Seyfulislam Capanoglu, Ibrahim Donertas, Recep Arslan, Ahmet Bal, Yakup Paslı, Tulay Demircan Koyuncu, Selahaddin Isık…

Yayın Tarihi 2015-05-06
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kuse Kagıt
Boyut 19.5 x 27 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.