Visual Basic .NET ile Veri Tabanı Programlama ve ADO .NET

Yazar: Aykut Tasdelen

PUSULA YAYINCILIK VE ILETISIM

.NET ile birlikte duyurulan ADO .NET veri tabanı erisim teknolojisini tum yonleri ile ogrenmek isteyen okurlar icin hazırlanmıs olan bu kitap, Visual Basic .NET programlama dili kullanılan genis uygulamalarla desteklenmistir. Veritabanı programlama denilince ilk akla gelen elbette ki ADO’nun .NET catısına tasınmıs hali olan ADO .NET’tir. Visual Basic .NET ile veritabanı programcısı olmak veya ADO .NET’in tum ozelliklerini ogrenmek isteyenler bu kitabı mutlaka edinmeliler.

Aykut Tasdelen, Erdemsoft egitim merkezinde, egitmenlik yapmaktadır. C ve Sistem Programcıları Dernegi ile Microsoft Yazılım Gelistiriciler Grubu uyesi olan yazarın www.aspnedir.com, www.yazgelistir.com , http://csystemdotnet.cjb.net ve www.webonly.net gibi sitelerde .NET konulu makaleleri yayınlanmaktadır. Ayrıca .NET hakkında C ve Sistem Programcıları Dernegi’nde cesitli seminerler vermekte ve diger workshop egitimlere konusmacı olarak katılmaktadır.

Temel veritabanı kavramlarının acıklamalarıyla baslayan Visual Basic .NET ile Veritabanı Programlama ve ADO .NET, veritabanı turlerini, detaylı bir bicimde ele almakta ve veritabanı programlamak isteyenlerin mutlaka ogrenmeleri gereken, Nesne Yonelimli Programlama, SQL, Polimorfizm gibi temel konulara da genis yer ayırmaktadır. Konusunda uzman ve basarılı bir egitmen tarafından hazırlanan kitap, duzgun bir Turkce’yle kaleme alındı.

Yazar aynı zamanda bu kitabı ikinci bir dille daha yazarak Turkiye’de bir ilke imza atma yolundadır; C# ile Veritabanı Programlama ve ADO .NET. Eylul ayında yine Pusula Yayıncılık’tan cıkacak olan bu kitap ile de, Veritabanı programlama konusunda iki temel kaynak siz okurlara sunulmus olunacak.

Yayın Tarihi 2003-07-30
ISBN 9756477199
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 464
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi 2. Hm. Kagıt
Boyut 16.5 x 24.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.