Unutulan Prenses

Yazar: Laurent Joffrin

EVEREST YAYINLARI

16 Haziran 1943’te, bir Hint Prensesi olan Nur Inayat Han, John Sutherland adlı genc bir Ingiliz subayıyla birlikte, isgal altındaki Fransa topraklarına bir savas ucagıyla inis yaptı. Ikisi de Churchill’in 1940 yılında "Avrupa’yı atese vermek" icin kurdugu, tum kıtada direnis hareketlerini destekleyen Ozel Operasyonlar Birligi’nin ajanlarıydılar.Avrupa’yı kasıp kavuran bu savasta Hintli bir prensesin ne isi vardıı Prenses Nur, Mısır Sultanı’nın soyundan geliyordu, babası ise buyuk bir Sufi gizemcisiydi. Ailesinin Avrupa’daki direnise katkıda bulunma istegini geri cevirmeyen bu yurekli genc kız, korkusuzca direnise katılmıs,

Avrupa’nın her yerinden gelen ajan adaylarıyla birlikte sıkı bir egitimden gecerek isgal guclerine karsı yapılan savasta yerini almıstı.

Gercek bir hikayeyi anlatan bu roman, bir muzisyen, sair ve daha sonra Fransız Direnis Orgutu’nun en onemli ajanlarından biri olan guzel prenses Nur’un savasın ortasında yasadıgı macera, ask, cesaret ve ihanetle dolu gunleri anlatıyor. Vatanından uzakta, inandıgı bir ideal ugruna her seyini ortaya koyan genc kadın, unutulmayacak cesareti ve guzelligiyle belleklerde yer edinmeye aday bir kahraman.

Cevirmen: Asena Sarvan
Yayın Tarihi 2003-08-01
ISBN 9752890946
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 415
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi 2. Hm. Kagıt
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.