Ulasılması Guc Ogrencileri Motive Etmek

Yazar: Barbara McCombs

PRESTIJ YAYINLARI

“Okula ilgilerini ve ogrenmek icin motivasyonlarını kaybetmis ogrencilere ulasmaya calısmak veya farklı sebeplerden okulda basarısızlıga ugramıs veya ilgisi azalmıs cok sayıdaki ogrenciyle ugrasmak, bugunun sınıflarında ve okullarında, butun ogretmenlerin sıkca yasadıkları, moral bozucu deneyimlerdir. Bu kitapta, siz ilk ve ortaogretim ogretmenleri ile ulasılması zor ogrencileri motive etmek uzerine gelistirdigimiz yaklasımları paylasacagız.
Elinizdeki kitap en isteksiz ogrencilere bile ulasabilmek icin yeni yollar olusturmanıza yardımcı olacak etkilesimli bir calısma kitabı olarak tasarlanmıstır. Inanıyoruz ki, motivasyon ile ilgili aktaracagımız bilgiler ve onerecegimiz stratejiler kisisel olarak sizin icin oldugu kadar, ogrencileriniz icin de degerli olacaktır.”

Bu dizi, sınıfta ogretmenlere nasıl yardım edecek…

Gunumuzde ogretmenler, yalnızca sınıfta giderek artan zorluklarla degil, aynı zamanda daha yaratıaı olmanın biriken baskısıyla da karsı karsıyadırlar. Bunu akılda tutarak, “Sınıfta Psikoloji” dizisinin yaratıcıları, bu kitapları, hem esinlendirici hem de pratik olarak tasarlamıslardır. Ogretmenler, bu kitaplarda tartısılan egitim prensiplerinin sınıf kullanımına kolayca uygulanabilmesini saglayacak bir dizi ozellik bulacaklardır. Kitaplar asagıdaki pratik konuları icermektedir:

ı Konuya uygun literatur ozetleri saglayan arastırmalar ve temel teori bilgisi…
ı Vaka hikayeleri ve ornekler yoluyla konuya motive edici girisler…
ı Sınıfınızda arastırma temelli prensipleri uygulayabilmek icin gerekli temel unsurlar, talimatlar, “nasıl yapmalılar” ve beceriler iceren sınıf stratejileri.
ı Ne ogrendiginizi ve ilerlemenizi gozlemek icin size fırsat saglayan icerik ozetleri ve cevaplamanız gereken sorular…
ı Ogrendiklerinizi bilgi ve tecrubelerinizle iliskilendirerek entegre etmenize yardım edebilecek temel kavramlar…
ı Yeni bilgiler icin size yardımcı olacak kavram ve terimler sozlugu…

Cevirmen: Simge Esin
Yayın Tarihi 2010-01-18
ISBN 9756435472
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 160
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.