Ucuc Bocegim Masal Serisi (Dvd Hediyeli)

Yazar: Kollektif

ZAMBAK YAYINLARI

Ucuc Bocegim, ogrencilerin ilk okuma yazmayı ogrendikten sonra okuma hızlarını artırmak icin hazırlanmıs bir settir. Set, bitisik egik yazı ile hazırlanmıstır. Harf buyuklukleri, cumlelerde buluna kelime sayıları ilkogretim 1. Sınıf yas seviyesine uygundur. Ayrıca sayfalarda cumle ve kelime sayıları az tutulmustur. Ogrenciler, zorlanmadan kitabı bitirecekler ve bitirmenin mutlulugunu yasayacaklar. Boylece okuma alıskanlıgı ile ilgili olumlu bir adım atmıs olacaklardır.

Setteki resimlerin tamamı orijinaldir, sadece bu set icin hazırlanmıs, ekolun tarzı el boyamalardır. Metinde kultur degerlerimizi, cocuk edebiyatı olculerine ve cocuk psikolojisine uygun olarak yazıldı. Ayrıca, ogrencilerin, bu donemde uygun ornek okumalar duyması cok onemlidir. Bu teknik pedagojik ayrıntı goz onunde bulundurularak metinlerin tamamı okunup kaydedilmis, gorsel unsurlarla desteklenerek DVD hazırlanmıstır. Ogretmen sınıfta veya anne-baba evde DVD yi calıstırıp cocugun da kitaptan takip etmesini saglayabilir. Boylece hem yanlıs okumaların onune gecilmis olur hem de ogrenme sartları monotonluktan cıkmıs olur. Okumanın resimlerle desteklenmesi, ogrenmede farklı bir duyuya hitap ederek kalıcılıgı saglayacaktır.
Setin on 12. Kitabı” Ucuc Bocegim”, dik temel harflerle hazırlandı. Bu kitapta, seride bulunan butun eserlerin metinleri yer almaktadır. Dolayısıyla ogrenci aynı metni hem bitisik egik yazı ile hem de dik temel harflerle okuyabilecektir.

Yayın Tarihi 2013-01-17
ISBN 6051124803
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.