Uc Bilge Kral / Isa’nın Dogumunu Yıldızlarda Goren Gizli Anadolu Toplulugu

Yazar: Adrian Gilbert

HERMES YAYINLARI

Incil’de en cok begenilen masallardan biri, yıldızları takip eden ve yolcugun sonunda Isa’nın dogumuna tanık olan ve hediyeler veren uc bilge kraldan soz eder. Bu bilge krallar kimlerdiı Nereden geldiler ve yolculukların amacı neydiı

Uluslararası cok satanlar listesine giren ve Turkceye cevrilen Tanrılrın Evi Orion’da, Maya Kehanetleri gibi bircok eseri kaleme almıs, Adrian Gilbert, aynı sekilde bestseller olan Uc Bilge Kral kitabında bu sorulara yanıt vermektedir. Adrian Gilbert’in 25 yıllık tarih, arkeoloji ve astronomi arastırmaları bu kitapta acıklamaktadır. Bu uzun arayıstan sonra, bilge kralların ve Isa’nın ogretilerinin arkasındaki gizli ogretinin izlerini Anadolu’da bulacaktı. Uygarlıkların besigi olmus bu kutsal topraklarda, Urfa, Harran ve Adıyaman’daki Komagene krallıgı tarihte izleri kaybolmus, ancak etkisi buyuk olmus merkezlerdi ve Gilbert’e gore Mısır gibi Orion takımyıldızı ve Sirius gezgeni ile derin bagları vardı.

16 dile cevrilmis ve halen en cok satanlar listesinde olan bu eser, Anadolu Gizemleri islemesinde bizim icin ayrı bir onem arz eder. Yazar Sufi gelenekleri, Gurdjieff ve Ouspenski ogretileri, Hermescilik gibi konuları da isleyerek Anadolu’yla ilgilerini irdemektedir.

Pek cok tarih arastırmacısı dunya uzerinde bir yerde insanlıgın kaderini gizlice yonlendiren bir kardesligin veya inisiyelerden olusan bir orgutun var oldugu inancındadır. Gilbert Unlu mistik G.I. Gurdjieff’in geride bıraktıgı ipuclarını izleyerek, bu okulun izlerini Isa zamanında Mezopotamya’da dogan bir Hıristiyan Gnostik Okulu’na dek surdu. Gilbert aynı zamanda Eski Ahit Peygamberleriyle baglantılı olan Orion takımyıldızının hareketlerini temel alan hayret verici bir astrolojik kulte dair kanıtlar ortaya cıkarttı. Bulmacanın diger parcalarını da birlestirerek, Gilbert bu kayıp kardesligi Matta Incili’ndeki Uc Kral oykusune baglayan izleri kesfetti. Deliller, Uc Kral’ın yıldızların bilimi hakkındaki bilgilerini kullanarak Isa’nın dogumunun tarihi yılı olan M.O. 7’de bir Mesih’in dogumunu ongorduklerine ve bunun dunya uzerinde yaratacagı etkiden son derece haberdar olarak bu olay icin manevi aracılık yapmıs olabileceklerine isaret etmektedir. Oykuyu izleyerek Gilbert, Uc Kral’ın tasıdıgı bilgilerin nasıl korundugunu ve Haclı Seferleri zamanında nasıl Batı’ya geri aktarıldıgını gosteriyor. Bu eserde, Dogu-Batı iliskileri konusunda endise duyan herkes, her iki kulturun en bilge ve en guclu kisilerinin cok eski zamanlardan beri birlikte calıstıkları gizli yollara dair cesaret verici kanıtlarla karsılayacaklar.

44 renkli resim, bircok harita ve cizim icerir.

Cevirmen: Mutlu Yetkin
Yayın Tarihi 2007-06-04
ISBN 9756130124
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 350
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 16 x 24 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.