Turkiye’nin Muzigi 2 / Halk Muzigi

Yazar: Kurt Reinhard

SUN YAYINLARI

Dr. Sinemis Sun’un, kitapların ozgun dili olan Almanca’dan Turkce’ye yaptıgı ozenli ceviri ve kitapların icerigi, oyle umuyorum ki, muzik cevrelerimizden epey ses getirecektir.

Reinhard’ların, kendi bilimsel anlayısları acısından degerlendirdikleri konularda, bu ulkenin ve Turk muziginin sahibi olarak bizler ne dusunuyoruz, bu konuları nasıl degerlendiriyoruzı Bunun icin kitapların Turk dilinde yayınlanması gerekiyordu. Musik der Turkei yıllar once yayınlanmıs fakat bugune kadar Turkce’ye cevrilmemisti. Bu gorevi Sun Yayınevi ustlendi: kitaplar Turkce olarak yayınlandı.

Yabancı gozuyle Turk muzigi konusunda yazılmıs boylesine kapsamlı iki kitap, tumuyle ve ayrıntılarıyla elbette elestirilere ugrayacaktır. Inanıyorum ki: Muzikbilimcilerimiz ve geleneksel Turk Sanat Muzigi’ni ve Turk Halk Muzigi’ni iyi bilen kimseler, bu kitapları inceleyecek ve elestirilerini – degerlendirmelerini ilgili kamuoyu ile paylasacaklardır. Yapılacak elestirilere ve degerlendirmelere, kitabın bundan sonraki basımlarında yer vermeyi dusunuyorum. Kitapların Turk dilinde yayınlanması, bu tur elestiri, tartısma ve degerlendirmelerin yapılmasına olanak saglayacaktır. Buna inanıyorum, bunu bekliyorum.
Muammer Sun

Cevirmen: Sinemis Sun
Yayın Tarihi 2007-02-01
ISBN 9756216131
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 179
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.