Turkiye’nin Gelecegi ve CHP

Yazar: Nazım Guvenc

ANAHTAR KITAPLAR YAYINEVI

Turkiye’nin Gelecegi ve CHP kitabı ozellikle son donem Turkiye’sinin guncelinde donen siyasal alandaki tartısmaların bir yonunu olusturuyor. Ozellikle ulusalcı cizgiye yeni bir icerik kazandırmayı amaclayan Nazım Guvenc, yeni bir acılım icin bir tartısma oneriyor ve… Evet, tehlikenin farkındayız! diyerek devam ediyor:
"Turkiye’nin gun gun ‘‘ılımlı seriat’’ duzenine goturuldugunun 1923 Cumhuriyeti’nin, ulusal birligin, uniter devletin ortadan kaldırılmak istendiginin " cok iyi farkındayız.
Eksigimiz teshiste degil!
Gun, yılgınlıga dusmeden ama sadece ufku degil, Ataturk’un dedigi gibi, ufkun otesini de goren bir yaklasımla mucadeleyi yurutme gunudur. Tek siyasal alternatif olarak elimizde CHP’nin kaldıgı ortada. ‘‘Turkiye’nin gelecegi’’ni CHP’nin gelecegi’nden ayıramayız!
Yeterince farkında olmadıgımız bu!
Simdi, CHP’yi cekistirmek, kusmek, sırt cevirmek degil yenilemek zamanıdır. Turkiye’yi kurtarmaya buradan ve kendimizi yenilemekten baslamalıyız.
21. Yuzyıldayız. SSCB dagıldı, Cin ise kanatlandı. Biz 40 yıl oncesinin receteleriyle yetinemeyiz. Dunya degisti, veriler de"
1923 Devrimi’ni "kıyafet devrimi" dahil yeni bastan yapmayı tutucu bir kafayla, bayat fikirlerle, eskimis bir soylemle basaramayız. Donmeden, baskalasmadan yenilenmeliyiz.
Bu kitapta sadece analiz yapmıyoruz, sentez de oneriyoruz. Elestiri ve ozelestiriyle yetinmiyoruz, cozum sunuyoruz. Yeni bir Soylem, yeni bir Vizyon, yeni bir Strateji sergiliyoruz."

Yayın Tarihi 2008-04-02
ISBN 9758612468
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 400
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.