Turk’un Dizi ile Imtihanı / Ekranın Kısa Tarihi -1

Yazar: Sema Karabıyık

PROFIL YAYINCILIK

Farklı yas grubu, farklı meslek, farklı egitim duzeyinden kisiler, aynı anda, aynı dizi icin ekran basına gecseler de; herkes kendi degerleri, kendi anlam dunyası esliginde ve ısıgında seyrediyor aynı hikayeyi.

Seyirci; gercek hayattaki durumları anlamlandırmak icin dizi tecrubelerini referans noktası olarak kabul ettigi gibi, ekranda seyrettigi hikayeyi anlamlandırmak icin de gercek hayattaki tecrubelerine basvuruyor.

Bir diziyi izlemek ekrandaki hikaye ile izleyicinin kendi dunyası arasında aktif bir tartısma surecini iceriyor; kulturel deneyim, degerler ve gecmis esliginde.

Yasadıgı hayattan, tecrubelerinden, inanclarından, degerlerinden emin olan seyircinin dusuncesi ekran karsısında baskın cıkarken; yasadıgı hayattan memnun olmayan, baska hayatların ozellikle de ekrandaki sasalı hayatların hayalini kuran izleyici ekrana teslim oluyor; inanclarıyla, arzularıyla, hayalleriyle.

Bizi biz yapan kararların kaynagı deger ve arzular. Bir insanın degerlerini kontrol etmek demek kararlarını kontrol etmek demek.

Yayın Tarihi 2014-05-07
ISBN 9759964788
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 216
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.