Turk Tarihi’ne Yeni Bir Bakıs

Yazar: Yunus Oguz

ILERI YAYINLARI

Elbette, yuzlerce yıldan beri sahtelestirilen tarihi birden bire temizlemek mumkun degil. Bunun icin durmadan, yorulmadan calısmak gerekmektedir. Turk’un ulu gecmisine ısık veren her yeni fikre, esere, engeller, hucumlar cok olacak. Cunku bizim ispat etmek istedigimiz gercegin yolunda cok guclu Turk karsıtı gucler ve siyasetler bulunmaktadır. Bizim silahımız ise ilk kaynaklar, bir de maksadı belli olan arastırma calısmaları…

Zamanımın azlıgına, dakika hesabı ile calısmama bakmadan, zaman ve guc bularak "Turk Tarihine Yeni Bakıs" kitabını okudum. Pisman degilim.

Etki ile tepki beraber olur. Yunus Oguz’un kitabı darbeye, karsı darbedir. Simdi boyle darbelere ihtiyacımız var. Hem de cok!..

Prof.Dr.Yakup Mahmudov
Milli Ilimler Akademisinin Tarih Enstitusu Muduru
Yunus Bey’in okuyuculara takdim ettigi bu yeni kitabında da Turk etnosunun eski tarihine ait bir hayli ilmi belge vardır. Bu kitaptaki esas ilmi onemli yenilik ise eserin simdiye kadar tarih ilminde tasdik edilmemis Hunlardan onceki Turk-Avrupa iliskilerine yonelik olmasıdır. Inanıyorum ki, eski Turk tarihi ile ilgilenen okuyucular Yunus Oguz’un bu kitabını merakla okuyacaklardır.

Prof. Dr. Firudin Agasıoglu

Yayın Tarihi 2008-11-28
ISBN 9944109482
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 206
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.