Tıbbıye-i Sahane’de 20 Yıl

Yazar: Tolga Ersoy

SORUN YAYINLARI

"…nicin mi anılarımı yazıyorum ya da anımsadıklarımı yorumluyor ve bu sıg anı dunyamdan kesin yargılara ve sonuclara varıyorum!.. Basta piyasada yeterli bollukta bulunan doktor anılarını okumaya alıskın okuyucular olmak uzere, tum okurlarım icin bu sorunun yanıtı laf uzatılmadan verilmeli. Evet, o anıların yazarları gibi ya da piyasa sartlarında populerlesmis ve ileride anılarını yazarak best-seller olacagına inandıgım bircok meslektasım gibi oyle sanlı sohretli bir hekim degilim. Ne sanatcı maskesi ile ortalıga salınmıs oruspuların kurtaj oykulerini biliyorum, ne de sanal guzelliklerin estetik mudahalelerinden haberim var. Hicbir politikacının hekimligini yapmadım, yaptıysam da haberim olmadı. Savas hekimligi yapmadım; ‘ustun mesleki basarılarım’ olmadıgı gibi onlara ekleyecegim kahramanlık oykulerim de yok; idealist ve kahraman hekimi oynama fırsatım olmadı…
Ancak dogru olan bir sey daha var ki, o da iyimser bir tahminle ulkemdeki hekimlerin en azından yuzde doksanbesinin meslek yasamının ve yasadıklarının benimkinden hic de farklı olmadıgı gercegi. Iste bu anılar-denemeler-incelemeler bu gizli gercegin acıga cıkartılması ve paylasılması icin kaleme alınıyor.
Yoksayılan, onemsenmeyen o muthis cogunlugun gercegi, Turkiye tıbbının sosyal yasamının gizli gercegini olustururken onbinlerce hekimin yasadıkları da bir anlamda gizli kalmıs tarihimizi anlatıyor.
"Beni varsıl kılap, toplumsal konumum ve statum degil, kendi yargılarım ve kendi yanımda tasıdıklarımdır, yalnızca bunlar tumuyle bana aittir ve elimden alınamazlar."

Yayın Tarihi 2006-10-05
ISBN 9754311552
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 288
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.