Temel Fizik Cilt 2/Problem Cozumleri

Yazar: Prof. Dr. Cengiz Yalcın

ARKADAS YAYINLARI

Dunyamız yeni bir cagın esiginde. Basta fen, muhendislik ve tıp olmak uzere tum meslekler bu degisimden etkilenmeye basladılar. Metrenin 10 milyarda biri kadar kucuk boyutlarda maddenin yapısını ve dinamigini acıklayan kuantum fiziginin kesfi, dunyanın sosyal, ekonomik, kulturel ve politik yapısını degistirecek yeni bir devrimin, Nano-Teknoloji devriminin temelini olusturdu. Simdiden dunya ticaretinin %40 kadarı, kuantum fizigine dayandırılarak gelistirilen urunlerden meydana gelmekte. Nanoteknoloji veya kuantum muhendisligi fen-muhendislik-tıp egitimine yeni bir anlayıs getiriyor.

Temel Fizik Cilt 2 Problem Cozumleri, fen, muhendislik ve tıp ogrencilerini kuresellesmenin getirdigi kosullara hazırlayan bir programa gore tasarlanmıstır. Amac, bu egitimi alan ogrencileri, Nanoteknoloji yuzyılında, her ulkede kendilerine is bulabilen bilgi cagının insanları olarak yetistirmektir. Bilimi ciddiye alan, muhendislik okumak isteyen her lise ogrencisi de bu kitaptan fazlasıyla yararlanabilecektir.

Temel Fizik 1 ve 2, dunya bilim cevrelerince tanınan uc degerli bilim adamı Fishbane, Gasiorowicz ve Thornton’un bilim dunyasında meydana gelen degisimi sayfalarına yansıttıkları dunya universitelerinin pek cogunda okutulan "Physics for Scientists and Engineers" adlı ders kitabının lisanslı Turkce cevirisidir. Temel Fizik Cilt 2 Problem Cozumleri, ogrencilerin bu kaynak kitaptan derinlemesine ogrendigi konuları ornek sorularla pekistirebilmesi icin hazırlanmıstır. Ulkemizin tanınmıs bilim adamlarından Prof. Dr. Cengiz Yalcın ve Prof. Dr. Ordal Demokan’ın titiz calısmaları sonucunda hazırladıkları yuzlerce problemi ve ayrıntılı cozumlerini iceren bu kitap, fizik egitimine buyuk katkı saglayacak bir eserdir.

Bu kapsamlı eseri Turk Yuksekogretiminin hizmetine sunmaktan gurur duyuyoruz.

Yayın Tarihi 2006-03-01
ISBN 9755094717
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 648
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 22 x 27 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.