Temel Cizim Teknikleri

Yazar: PEGASUS YAYINLARI

Bu kitap, sahip olacagınız en kapsamlı ve kullanılması en kolay kitaplardan biridir, cizime baslarken ihtiyac duyabileceginiz tum bilgileri vermektedir. Onde gelen 7 ressam burada kendi cizim tekniklerini paylasmıslardır ve populer cizim araclarını nasıl kullanacagınızı size ogretmektedirler.

Cathy Johnson hos gorunumlu formların yansıtılması icin hızlı bir taslagın nasıl kullanılacagını gosterir. Siz bir cizimin her bir ogesinin onu tanımlayan kendi biricik sekline sahip oldugunu ogreneceksiniz—ve bu sizin ciziminize hayat katar.

Frank Webb bicimleri tanımlamak icin cizgileri nasıl kullanacagınızı gosterir. Bu cizim turu ciziminizin farklı alanlarını tasarlamanıza yardımcı olur. Sonrasında ciziminizi daha incelikli sekilde islemeyi surdurebilirsiniz.

Charles Sovek ciziminizde golgenin nasıl ısık yarattıgını size gosterir. Burada, tek koyu ton kullanarak, yalnızca golgeleri cizmistir. Sonuc yalnızca sundurmada bulunan bir bisikletin acık bir illuzyonu degil, aynı zamanda acıklık ve koyulukların ilgi cekici bir duzenlemesidir.

Bert Dodson bildiginizden daha fazla olarak gordugunuzu nasıl cizeceginizi size ogretecektir. Ornek olarak, bunun gibi sırtustu uzanmıs birisini cizdiginiz zaman, bedenin uzuvları yeni, alısıldık olmayan bir bicim alır.
Tum bunlar kısaltım teknigiyle ilintilidir.

Derleyici: Greg Albert
Derleyici: Rachel Wolf
Yayın Tarihi 2012-08-15
ISBN 6055289744
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 128
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 21.5 x 27.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.