Tarihte ve Gunumuzde Masonluk

Yazar: J. Palao

ORGUN YAYINEVI

Tarihi bilinemeyecek kadar eski ve kokleri cok derin olan masonluk, nedense butun caglarda toplumun ilgisini cekmis, uzerinde surekli tartısılması bir konudur. Yıllar suren bu tartısmalarda, kimi masonluktan yana, kimi de ona karsı cıkmıs. Ozellikle dini cevreler ve katolik kilisesi masonlugu "seytanın sitesi" diye isilendirip aforoz etmistir.
Aynı tartısmalar ulkemizde de surup gitmektedir. Masonluk cevresinde oyle bir efsane yaratılmıstır ki, bu topluluk korkunc kuvvetlerin, sırların sahibi, evreni yerinden oynatacak karısık ve atlatılmaz eylemlerde bulunan, yapan bir kurulus olarak tanınmıstır. Gelenekci masonların da, gerceklerini ve ideallerini bir gizlilik perdesi altında tutmaları, masonluga karsı bir merakın ve dusmanlıgın dogmasını saglamıstır.
Masonluga dusman cevrelerin yarattıgı hava ile masonların kendi iclerine donuklugu gelince masonluk konusunda bilinenler birer dedikodudan, uydurma masallardan, efsanelerden oteye gecememistir.
Bu kitapta okuyacagınız yazılar ozellikle masonlugun cesitli dereceleriyle ilgili rituellerden yararlanılarak incelenen konular masonlukla ilgili resmi metinlerle degerlendirilmistir. Semboller, aletler, derecelerin hikayeleri ile ilgili konular da ayrıntılarıyla verilmistir.

Yayın Tarihi 2006-02-01
ISBN 9757651435
Baskı Sayısı 2. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 567
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.