Tarih Boyunca Turklerde Gokbilim

Yazar: Yavuz Unat

KAYNAK YAYINLARI

Tarih Boyunca Turklerde Gokbilim baslıklı bu kitap, 8. yuzyıldan itibaren Dogu’da yeniden yukselise gecen bilimin ve ozellikle de gokbilimin tarihcesini sunuyor.

Bu kitap, bilim dunyası, Kepler’e kadarki surecte, gokbilimle ilgili ne biliyorsa esas olarak Dogu’ya, daha dogrusu Turk bilimcilerine borclu oldugunu basarılı bir sekilde kanıtlamakta; aynı zamanda hem Turklerin gokbilime katkılarını birinci elden kaynaklara dayanarak gostermeyi hedeflemekte, hem de bu alanda simdiye kadar yapılan calısmaları ozetleyen bir derleme niteligindedir.

Kitap uc ana bolumden olusmaktadır. Birinci Bolum, Osmanlı oncesi Turklerde gokbilim; Ikinci Bolum, Osmanlı Donemi’nde gokbilim ve Ucuncu Bolum ise Turkiye Cumhuriyeti’nde gokbilim calısmalarına ayrılmıstır. Ayrıca Turkiye’de 1923’ten gunumuze Turk gokbilimi uzerine yapılan calısmalar da Ucuncu Bolum’un sonuna eklenmistir.

Yazar kitabın sonuna, gokbilimle ilgili arastırma yapmak isteyen okur ve ogrencilerin calısmalarını kolaylastırmak icin derli toplu bir kaynakca da eklemistir.

Yayın Tarihi 2008-09-12
ISBN 9753435383
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 296
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.