Tanrının Oldugu Gun / Ateistin El Kitabı

Yazar: Alom Shaha

AYKIRI

Banglades’te dogmus fakat ailesiyle birlikte goc ettigi Londra’da buyumus olan Alom Shaha zor bir ise soyunmus. Ailesinden dogal olarak edindigi Musluman kimligini ve Allah inancını nasıl sorgulayıp reddettigini durustce ve ictenlikle anlatmıs.
Tek tanrılı dinlerle ve inanmakla ilgili olarak, kafasında cesitli sorular ve kuskular bulunan herkes Shaha’nın hikayesinden cok sey ogrenecektir.
Fizik ogretmeni olan Shaha inananlarla asla alay etmeden, tepeden bakmadan ve onları anlamaya calısarak, bir ateistin “mutsuz bir rasyonalist” olmadıgını ve tanrıtanımaz dusuncenin ardında bulunan insancıllıgı, sevgiyi ve kaygıları dile getiriyor. Tanrıya inanmadan da mutlu, degerli ve guzel bir yasam surulebilecegini anlatıyor. Inancsızlıga giden yolculugunu anlatırken hayatını, kalbini ve zihnini okura acıyor.

“Alom Shaha dokunaklı, insanın icini ısıtan ve ince dusunerek yazmıs… Bugun pek cok insan umutsuzluga dusmus, suphelerle pencelesiyor veya Islam’dan ve dinden cıktıgı takdirde hayatından olacagı kaygısı tasıyor. Dinden donmek, gunumuz dunyasındaki epey ulkede hala olumle cezalandırılabilen bir sey. Alom’un kendisini hangi gerekcelerle ve nasıl dinin etkisinden kurtardıgının durust hikayesi, bu kisiler icin onemli bir referans olacak, guc ve ilham verecektir.”
Maryam Namazie, Insan Hakları Savunucusu

Cevirmen: Nuray Onoglu
Yayın Tarihi 2012-09-03
ISBN 9756154359
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 192
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.