Tanrı ve Guclu Amerika, Tanrı ve Dunya Iliskileri Uzerine Dusunceler

Yazar: Madeleine Albright

TRUVA YAYINLARI

Bu kitapta Madeleine Albright tarihi, kisisel deneyimlerini ve dinin baskı ve terorden ziyade ozgurluk ve hosgoru icin bir guc olabilecegi uzerine yaptıgı harika analizi birlikte orguler. Bu Amerika’nın kurucularına ait korkunc bir anlayıstı ve bugun bizim devrimizin ve neslimizin karsı karsıya kaldıgı kritik bir mucadeledir.

Walter Isaacson, Benjamin Franklin adlı eserin yaz

" Madeleine Albright’ın kitabı tam zamanında hazırlanmıs, ilgi uyandıran, sasırtıcı bazen de rahatsız edici gozlemlerle dolu bir eserdir. Akıllı ve dusunceli bir lider olarak Albright, Amerika’nın ve dunyanın karsı kasıya kaldıgı en hayati ve derin meseleler hakkında okuyucunun icine isleyen anlayısını ortaya koyar. Bu kitap fevkalade ve essiz bir eserdir."

Vaclav Havel, Cek Cumhuriyeti Eski Baskanı

"Madeleine Albright, gercek dini ongoruyle- kutlu bir sekilde ideolojiden uzak bir onseziyle- birlestirilmis usta bir pragmatizm sunar. Acıkca Tanrının insana hem beyin hem de inanc verdigini ve insanoglunun her ikisini de kullanmaya ihtiyacı olduguna inandıgını belirtir. Sonuc olarak, dıs politikada esin kaynagı. Dunya icin gercek bir armagan!

Susan Brooks Thistlethwaite, Ilahiyat profesoru, Chicago Ilahiyat Fakultesi

Cevirmen: Sevda Kubilay
Yayın Tarihi 2007-12-03
Orjinal Adı The Mighty&The Almighty
ISBN 9944212328
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 320
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.