Sukur & Pozitif Psikolojiden Din Psikolojisine Kopru

Yazar: Dr. Gulusan Gocen

DEM YAYINLARI

Gunumuz insanı; hazza dayalı, gecici mutluluklara yonelmekte ve mutlu olmak isterken daha da mutsuz olmaktadır. Gercekte insanın mutsuzlugunun asıl nedeni, sukredememesi, onune gecemedigi doyumsuzlugudur. Bugun, sokaktaki insanlara “mutlu musunuzı” sorusunu yonelttigimizde, oncelikle sahip olup olmadıklarının matematiksel hesabına girismeleri, ancak zihinsel bir muhasebenin sonucunda mutluluguna karar vermeleri de insanın somut sahipteliklerine atfettigi onemi gozler onune sermektedir.

Modernizmi doguran, endustriyel surecle birlikte gelisen bu bakıs acısı, insanların “sahip olma” duygusunu gelistirmis, “yeteri kadarını almayı” degil, “hepsine sahip olma” istegini koruklemistir. Mutluluga ulasmanın zor olmasının en onemli nedeni de insanların tatmin olmaya ve sukretmeye olan uzaklıgıdır. Sukur ve minnettarlık, dostlugun ve uygarlıgın gelismesine olumlu bir katkı saglayarak, insanın iyi olusunu yukseltmektedir. Bu yuzden, sukrun ve minnettarlıgın olmadıgı bir hayat; anlık, tekil ve artmayan bir mutluluktur.

Sukretmek, bir iyilikseverlik hareketidir ve modern dunyanın bu aydınlık ve gulumseyen iyilik hareketine gunden gune ihtiyacı daha cok artmaktadır.

Yayın Tarihi 2014-05-31
ISBN 6054036462
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 312
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 15 x 21.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.