Suda Kurudu Kokler

Yazar: Mustafa Tuncel

BU YAYINEVI

BU Yayınevi’nden "Barajlar Cagının Romanı" olarak sunulan SUDA KURUDU KOKLER (FIRATISTAN) okurlarına kavustu.
Aynı yayınevinden daha once de bazı yapıtları yayımlanan Mustafa Tuncel, yeni romanı SUDA KURUDU KOKLER ’le okurları essiz bir seruvene tasıyor. Aslında bu, insanlıkla birlikte var olan, bundan sonra da kacınılmaz bir sekilde surecek bir cekismenin, hesaplasmanın seruveni.
Kitabın daha ilk sayfalarında kendinizi bir anda Fırat diyarında, cagıl cagıl akan Fırat sularında buluyorsunuz. Yukselen suların altında kalan, suya gomulen binlerce sevdanın, umudun pesinden kosmanın heyecanını tum benliginizle duyumsuyorsunuz. Sular yukseliyor… Insanlık, cagdas dunyanın vazgecilmez gereklerinden olan enerji elde etme sevdasında… Bazıları da var ki, onların sevdaları Fırat’la baslamıs, Fırat’la hayat bulmus, Fırat’la sursun istiyorlar. Iste bu ikilem icinde adeta cagıldayarak akıyor roman.
Sonunda, "Uygarlık adına yapılanlar, daha ne kadar surecek baska degerleri alıp goturmeyeı Insanlıgın binlerce yıllık birikimi olan Zeugmalar, Halfetiler, Hasankeyfler… sulara gomulurken baska bir cıkıs bulunamaz mıı" sorularını kendinize sormadan edemiyorsunuz. Butun bu ic gecirmelerin, hesaplasmaların nabzını sımsıkı tutmus Mustafa Tuncel. Yasadıgımız surecte, insana, insanlıga yeni bir umut, yeni bir cıkıs yaratma pesinde, essiz eserleriyle…

Yayın Tarihi 2000-08-21
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 310
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.