Spor Felsefesi – Temel Sorunlarıyla

Yazar: Attilla Erdemli

E YAYINLARI

Felsefe ve Spor, toplumumuzda henuz gerekli olgunluga ulasamamıs iki alan: Yasamımızda ne dogru durust Felsefe var ne de Spor. Genel gorunumde felsefe yapanlar spora ilgisiz, spor yapanlar felsefeden habersiz olunca "Spor Felsefesi" kavramı felsefe cevrelerinde kucumsenirken, spor cevrelerinden anlasız ve bos soylem olarak goruluyor. Sonucta "Spor Felsefesi" birbirine catılmıs iki bilinmez gibi kalıyor.

Ister yapalım, ister yapmayalım, ister ilgilenelim, ister uzak duralım. Spor, Insan’ın varlık yapısının vazgecilmez bir gereksinmesi. Boylesine temel, gunumuz insanının yasamı bakımından yaygın ve cok yonlu bir olgunun felsefece ele alınmaması dusunulemez. Ne var ki, batı dusunce tarihinde de Spor Felsefesini besleyen pek cok gelisme bulunmasına karsın, spor felsefesinin ortaya cıkısı ancak 20. yuzyılın ortalarına dogru gerceklesmistir.
Spor Felsefesi, Spor yapan Insan’ın Felsefesidir; yani bir Insan Felsefesidir. Spor Yapan Insan’ı sorun etmeyen her Insan Felsefesi eksiklidir. Kitapta Spor yapan Insan, Yasama Sorunu bakımından ele alınmakta ve bu sırada ortaya cıkan degisik sorun alanlarını gostermeye calısmaktadır. Kitap hem spor ustune, hem spor yapan Insan ustune, hem de degisik Spor Felsefesi Sorunları ustune aydınlık getirmeyi amaclamaktadır.

Yayın Tarihi 2002-11-19
ISBN 9753901836
Baskı Sayısı 2. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 196
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi 3. Hm. Kagıt
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.