Sozun Bittigi Yerdeyiz

Yazar: Ahmet Akın

TOGAN YAYINCILIK

“Siyasi prim yapacagım diye topluma kin ve nefret tohumları sacanlara Basbakan da olsa izin vermemeliyiz. Ataturk’u sevmeyebilirsiniz, Laik Cumhuriyet’i sevmeyebilirsiniz, Turkleri sevmeyebilirsiniz, Osmanlı Hanedanı’nın oldugu gibi Bizans asıgı da olabilirsiniz. Fakat ne olur, baska Turkiye olmadıgını hic aklımızdan cıkarmayalım. Gozlerimiz ne renk olursa olsun, goz yaslarımız aynı renktir.”

Yandas medya ile zoraki destekciler gozleri donmus bir sekilde soylemlerine devam ediyorlar. Kimisi, “Yuz sehit mi onemli, yoksa Apo’nun ev hapsine alınması mıı diyor. Bir baskası, “Canakkale Savası’nda Turkler savasmamıstır” diyebiliyor. Bir digeri, “Insanlarımızın ozgurlugu ulkenin bolunmesinden daha onemlidir” diyor. En radikal oneriyi yapan ise, “Turk Silahları lagvedilmelidir” gorusunde. “Dogum gunleri ve sunnet torenleri camilerde yapılsın” diyenler ise yemegin tuzu biberi oluyor. Inanın bu soylemlere karsı soyleyecek soz bulamıyorum. “Allah akıl fikir versin. Sagduyudan, vatan ve millet sevgisinden kimseyi yoksun bırakmasın.”

“Yoksulluk ve cehalet sanki kader gibi gosterildi. Turkiye, Avrupa Rusvet ve Yolsuzluk Ligi’nde hızla birincilige yukseldi. Bu utanc tablosunu bizlere yasatanlar da bu ulkenin okullarında ve universitelerinde okumustu. Osmanlı’nın en kotu mirası olan cehalet ve egitimsizlik bir kez daha toplumu ve Ataturk Cumhuriyeti’ni vuruyordu.”

“Vahabilerin paraları ile cari acıgın karsılandıgı, hızlı bir sekilde Turkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temelinden sarsıldıgı, Ulus Devlet yapısının yok edilmeye calısıldıgı, yandasların ve doneklerin bas tacı edildigini, otokritik bir rejime dogru gidildigi, borca dayalı bir sistemle ekonominin buyutuldugunu, zenginin daha zengin edildigi ve yoksulların dini duyguları kullanılarak kandırıldıgını soylemek bizden. Ister inanın, ister inanmayın.”

Yayın Tarihi 2012-11-27
ISBN 6055224097
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.