Sosyal Politika ve Kamu Yonetimi Bilesenleriyle Sosyal Hizmet Temelleri ve Uygulama Alanları

Yazar: Hakan Acar

MAYA AKADEMI

Kapsayıcı ve butuncul bir sosyal hizmetler sistemi olusturmak devlet olmanın temel gerekliliklerindendir. Turkiye’de karmasık toplumsal yapı-nın ortaya cıkarttıgı ihtiyac ve sorunlara yanıt verecek duzeyde gelismis bir sosyal hizmetler agının var oldugu soylenemese de son yıllarda sosyal hizmetler sistemi icinde sunulan hizmet ve programların nitelik ve nicelik olarak gelistigi acıktır.

Turkiye’de sosyal hizmetlerin ve sosyal hizmet mesleginin gelismesi alana ozgu bilgi ihtiyacının onemli olcude artırmıstır. Sosyal hizmete iliskin(Turkce) yazılık kaynakların, son yıllarda yayınlanan mesleki-akademik calısmaların sayısında onemli artıslar olmasına karsın, oldukca yetersiz kaldıgı acıktır.

Bu calısmanın yukarıda ifade edilen her iki ihtiyacı karsılama yolunda onemli bir adım oldugu dusunulmektedir. Elinizdeki bu calısma, kamu yo-netimi, sosyal politika ve sosyal hizmet disiplinlerini bulusturmaktadır. Bu acıdan bir ilktir. Boylece sosyal hizmet mesleginin uygulama alanlarından, meslegin temel karakteristiklerine ve degisen dogasına, sosyal hizmet uygulamalarını sekillendiren sosyal politika duzenlemelerinden guncel kamu yonetimi tartısmalarına kadar bircok alanı kapsamak olanaklı olmustur.

Yayın Tarihi 2013-04-14
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 387
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 16 x 24 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.