Sosyal Hakların Kuresellesmesi & Uluslararası Calısma Orgutu ve Digerleri

Yazar: EFIL YAYINEVI

Bu kitapta, 1919’daki kurulusundan beri uluslararası sosyal agların yaratıcısı ve cesitli ulusal ve uluslararası aktorler arasında fikir alısverisinin kolaylastırıcısı olarak ILO’nun rolu ele alınmaktadır. Uluslararası sosyal modellerin ortaya cıkması ve sekillendirilmesinde, gelistiren fikirlerin, uzmanlık bilgisinin ve uygulamaların uluslararası dolasımında, ILO’nun oynadıgı rol vurgulanmakta, modellerin ulusal ve yerel duzeyde toplum uzerindeki etkisi incelenmektedir. Cagdas dunyanın sekillendirilmesinde ve kuresel bir sivil toplumun olusturulmasında uluslararası orgutlerin etkisini ILO orneginde analiz edilmektedir.

Sandrine Kott, Isvicre’de Cenevre Universitesi’nde Cagdas Avrupa Tarihi Profesorudur. Avrupa’da sosyal refah ve Dogu Avrupa “reel sosyalizm” uygulaması uzerine calısmaktadır, bu konularda kapsamlı yayınlar yapmıstır. Uluslararası orgutler ve bilhassa da ILO’nun arsivleri ve kaynaklarından yararlanarak uzmanlık alanlarının her birinde uluslar ustu ve kuresel boyutlar gelistirmistir.

Joelle Droux, Isvicre’de Cenevre Universitesi’nde Psikoloji ve Egitim Bilimleri alanında ogretim uye. Uluslararası cocuk yardım hareketleri, 20. Yuzyılda sosyal aglar, insani yardım agları ve Isvicre’de cocuklar ve genclere yonelik yardım politikalarının uzun vadeli gelisimi hakkında calısmaktadır.

Editor: Sandrine Kott
Editor: Joelle Droux
Yayın Tarihi 2015-04-09
ISBN 6054579815
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 320
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 16 x 24 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.