Sosyal Bilimlerde Yaklasımlar ve Metodolojiler & Cogulcu Bir Perspektif

Yazar: Donatella della Porta

KURE YAYINLARI

Yuksek lisans ve doktora ogrencilerini sosyal bilimlerdeki baslıca arastırma yaklasımları ve metodolojilerle tanıstıran carpıcı bir ders kitabı. Seckin bir akademisyen toplulugu tarafından yazılmıs olan bu calısma, ogrencilere kendi arastırma yaklasımlarını secme, bu yaklasımı temellendirme ve onu disiplinin icinde bir yere oturtma gucu verecektir.

Kitap, sosyal bilimin ontolojisi, epistemolojisi ve felsefesi gibi sorunları ele alıyor ve sonra iyi bir arastırma onerisi uretmek icin gerekli olan metodoloji ve arastırma tasarımı konularına geciyor. Aynı zamanda arastırmacılara sosyal bilim metodolojisindeki baslıca tartısma ve inanc konularını tanıtıyor, ortak yanları, tarihsel sureklilikleri ve benzersiz farkları saptıyor.

Bu kitap sosyal bilime cogulcu bir yaklasım icin guclu ve ikna edici bir ornek olusturuyor. Cok cesitli yaklasımlar onde gelen savunucuları tarafından, okurun ne sekilde, ne olcude piyasa, siyaset ve toplum incelemesine katılabilecegini olcup bicebilmesini saglayacak sekilde acıklanıyor. Cok genis, bilgilendirici ve entelektuel acıdan kıskırtıcı bir yolculuk.”
John Gerring, Siyaset Bilimi profesoru

Farklı epistemolojik ve metodolojik yaklasımların verimli bir sekilde, ‘makul cogulculuk’ mantıgı icinde birbiriyle konusabilecegini ispatlayan enfes bir kitap. Sosyal bilimlerde egitim alan butun arastırmacılar icin mutlaka okunması gereken bir calısma.”
Maurizio Ferrera, Karsılastırmalı Kamu Siyaseti profesoru

Cevirmen: Sabri Gurses
Yayın Tarihi 2015-04-22
Orjinal Adı Approaches and Methodologies in the Social Sciences A Pluralist Perspective
ISBN 6059125109
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 448
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi 1. Hm. Kagıt
Boyut 16.5 x 24 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.