Sosyal Bilim Felsefesi & Toplumsal Dusuncenin Felsefi Temelleri

Yazar: Ian Craib

SENTEZ YAYIM VE DAGITIM TIC. SAN. A. S.

Burada inceledigimiz tartısmaların beraberinde getirdigi degerler vardır. Bunlardan biri, ister doga bilimlerinde isterse sosyal bilimlerde olsun, bilimsel ve felsefi arastırmaların kompleks-ligine saygıdır. Ortaklasa sahip olabilecekleri seyleri ve hangi noktalarda farklılasabileceklerini sormaktan ziyade doga bilimlerinin hicbir sekilde sosyal bilimlere benzemedigini soylemek cok kolaydır; hem doga bilimleri hem de sosyal bilimlerde uzlasımcı bir konumu benimsemek ve fikirlerimizi hangi argumanlar ve kanıtlarla destekleyebilecegimizi dusunmekten kacınmak cok kolaydır.
insanların bize soyledikleri seyleri nasıl yorumladıgımızı , nasıl anlayacagımızı sorgulamadan yorumcu veya fenomenolojik bir konumu benimsemek kolaydır. Ayrıca, insanların soylediklerini oldugu gibi kabul etmeli miyiz ı Onların ifadelerini daha genel baglama yerlestirmemiz gerekir miı vb. Ve toplumsal gercekligin dogası hakkında zor ontolojik sorular sormadan yorumcu bir gorusu benimsemek de cok kolaydır.
Buradaki mesaj, bizzat dusunmenin, kullandıgımız fikirlerin ve arastırdıgımız dunyanın detayları, derinlikleri ve paradokslarının farkında olmanın, hicbir acık cevabı olmayan zor meselelerden kacınmamanın bir degeri oldugudur.

Cevirmen: Umit Tatlıcan
Cevirmen: Berivan Binay
Yayın Tarihi 2008-10-28
ISBN 9750116483
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 256
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.