Somali & Kimlik Islami Hareketler ve Barıs

Yazar: Afyare Abdi Elmi

ACILIM KITAP

Afrika bir tutkudur. Yuz yıl once buna Fransızlar “Afrika hastalıgı” demisler. Bir kere Afrika ile ilgilenen onu sever ve ondan ayrılamaz. Son derece farklı ozellikler gosteren bolgeler olsa da hepsinde sizi ceken bir sıcaklık vardır Afrika’da.

Bu kitap Afrika’nın guzel ama en talihsiz bolgelerinden birini anlatıyor. Somali maalesef 1991’de baslayan ic savasını henuz tamamlayamadı. Guzel ama zor insanların ulkesi olan Somali, cografi olarak Afrika’da olmasına ragmen kulturel olarak Orta Doguludur. Insanları son derece girisken, calıskan ve ticarete yatkındır. Barıs icinde oldugu takdirde cok kısa bir zamanda Afrika’nın yıldız ulkesi olabilecek potansiyele sahiptir.

Dr. Afyare Abdi Elmi’nin yazdıgı bu kitap Somali’deki problemleri en guzel sekilde ortaya koyan, gercek anlamda iceriden yazılmıs su ana kadar bu konu ile ilgili okudugum en guzel kitaptır. Somali konusunda devlette ve sivil toplumda artan ilginin bilgi ile desteklenmesi gerekmektedir. Bu kitap bu acıgı kapatmaya yarayacak bir kitaptır. Somali icin calısan tum devlet ve sivil toplum calısanlarının bu kitabı okumasını siddetle tavsiye ediyorum.”
(Dr. Kani Torun, Somali-Mogadisu Buyukelcisi)

Cevirmen: Zekiye Baykul
Yayın Tarihi 2012-10-05
ISBN 9944105330
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 256
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.