Siyasetin Temel Kavramları

Yazar: Andrew Heywood

ADRES YAYINLARI

Kavramlar, kendileri vasıtasıyla dusundugumuz, elestirdigimiz, tartıstıgımız, acıkladıgımız ve analiz yaptıgımız ‘araclardır’. Siyasi kavramlar, siyasetin yapı taslarıdır. Siyaset dunyası ozetle, kavramlarımızın bize anlattıgı dunyadır. Ancak siyasi kavramlar, herkesin bildigi gibi kaypak ve ihtilaflıdır. Esasen, siyasi tartısma genellikle siyasi terimlerin dogru kullanımı uzerine yapılan tartısmadır.

Bu kitap, siyasi analizde sıkca karsılasılan temel kavramlar hakkında kolayca erisilebilir ve kapsayıcı bir rehber niteligindedir. Her bir kavramın tanımı, sarih ve tam bir sekilde verilmis ayrıca kavramın siyaset tartısmaları ve guncel siyasetteki onemi incelenmistir. Kavramların giris kısmında, bu siyasi kavramın nasıl kullanıldıgı ve neden sıkca istismar edildigi acıklanmıstır.

Siyasetin Temel Kavramları, siyaset bilimi ogrencileri ve siyasetle ilgilenen herkes icin essiz bir basvuru kaynagı olmasının yanında, yine Andrew Heywood’un cok satan Siyaset isimli kitabı icin de bir kılavuz/yardımcı kitap niteligindedir.

Cevirmen: Hayrettin Ozler
Yayın Tarihi 2012-11-29
ISBN 9752500334
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 384
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.