Siyasal Ve Sosyal Acıdan Turkiye

Yazar: Prof. Dr. Ramazan Ozey

MARIFET YAYINLARI

Elinizdeki bu eser, Turkiye’nin icinde bulundugu mrvcut siyasal ve sosyal durumu butun cıplaklıgı ile ortaya koyuyor. Gelecekte olabilecek gelismeleri, kısa hatırlatmalar halinde gostermeye calısıyor.
Kitapta, Turkiye ile dunya ulkeleri arasında karsılastırmaslar yapılmıs ve dunya platformunda Turkiye’nin yewri ve onemi hakkında bilgiler sunulmustur. Ayrıca siyasal ve sosyal acıdan zihinlrei mesgul eden cok sayıda sorulara cevap verilmeye calısılmıstır. Uzerinde durulan sorulardan bazıları ise sunlardır.
Devlet nedirı Turklerde devlet anlayısı nasıldırı Devletin hangi kurumları arasında uyum gerekirı Dunyayı kimler yonetiyorı Lider kim, yonetici kimı Turkiye piyon muı Medeniyetler arası diyalog kurabilir miı Turk Siyasetinin sıkıntıları ve cozum yolları nelerdirı Nasıl bir insan, nasıl bir toplum, nasıl bir Turkiye ve nasıl bir dunya dusluyoruzı
Somurgecilik ve koleligin tarihcesi ve Turkiyeı ABD neden swuper guc olduı ABD’nin Turkiye’ye bakıs acısı nasıldırı Gelecek yuzyıllarda medeniyetler arası catısma cıkabilir miı
Gercekten dusunen zihinleri mesgul eden bu sorulara kesin cevaplar vermek oldukca zordur. Bu zorlugun bilincinde olmamıza ragmen, yine de bı sorular uzerinde durulmus ve farklı bir bakıs acısıyla cavaplanmaya calısılmıstır.

Yayın Tarihi 1999-02-20
ISBN 9753591330
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 240
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi 3. Hm. Kagıt
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.