Siyasal Iletisim Danısmanı

Yazar: Dr. Rafet Aykut Akay

NOBEL YAYIN DAGITIM

Siyasal iletisim uygulamalarındaki gelisim, toplumların demokrasi yapısındaki gelisime ve kitle iletisim araclarının gelisimine paralel bir seyir sunmaktadır. Ilk onemli ornekleri Amerika Birlesik Devletleri’nde gorulen siyasal iletisimin dunyaya yayılımı ise yine bu ulke onderliginde gerceklesmistir.

Siyasal iletisimin ulkemizdeki gelisim seyri, Amerika Birlesik Devletleri’nin ve Batı Avrupa demokrasilerinin aksine yavas gerceklesmistir. Siyasal iletisimin sistemli, surdurulebilir uygulama orneklerine cok az rastlandıgı ulkemizde, bilinen bazı
yanlısların yıllarca tekrarı ve beraberinde getirdigi yanlıs algılar 2000’li yıllara kadar suregelmistir.

Tum bu yanlıs algı ve uygulamaların tespit edilerek siyasal iletisimin daha dogru bir cizgide seyretmesi gerektigi fikrinden yola cıkılan bu calısmada, Siyasal Iletisim Danısmanı anlayısı ele alınmıstır. Ulkemiz siyaseti icinde dogru tanımlanamamıs, kendine uygun dogru bir alan bulamamıs olan siyasal iletisim danısmanı anlayısı, bu calısma kapsamında ele alınmıs ve one surulen fikirleri guclendirmek amacıyla Turkiye’den alanlarında uzman olan farklı isimlerin gorusleriyle daha dogru tanımlanmaya ve bu dogrultuda da daha uygun bir konuma kavusturulmaya calısılmıstır.

Yayın Tarihi 2012-10-01
ISBN 6051333878
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 394
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.