Sessiz Savas

Yazar: Rabi Basturk

KUM SAATI YAYINLARI

Vatanım, Turkiyem…Sessiz bir savasın golgesi altında…
Gunumuzde bilgi savasları olarak da adlandırılan, siberoloji (bilginin hakimiyeti) devri en sasalı donemini yasıyor. Bu guc, bir tek dugmeye dokunarak bir ulkeyi yok edebilecek kadar onemli.
Dıs gucler tarafından asırlarca yıkılmak istenen, ama bir sekilde guc yetirilemeyen bu topraklar soluk soluga savasların yapıldıgı sıcak carpısmalardan artık cok uzak. Bin yıllık yaslı bu cınar agacı gercekleri bildigi halde kıpırdayamamanın acısı icinde; yaslı, uzgun, mahzun duruyor. Cunku istenildigi gibi yonlendirilen bir halk ve kolayca etki altına alınmıs bir medya ile ulkemiz vakit kaybetmeye devam ediyor. Iste duyarlı kisilikler, farkında olup cephe alanlar. Ve farkında olmayıp tarafsız kalanlar diye ikiye ayrılıyor. Tıpkı bir kedinin fare ile oynadıgı gibi ulkemizle oynandıgının goruldugu halde sorumlu kisiler seyirci kalmayı tercih ediyor. Bir kac duyarlı aydın kisiliklerin dogruyu soyleme cabaları, medya ve guc dengeleri tarafından puslu bir havada daha dogmadan hemencecik bastırılıyor. Buna hic kimse dur diyemiyor, sesini cıkartamıyor.
Bilim ve Enformatik bilgilerin bir guc haline getirilerek yapılan bu siber savasta, ayakta kalan kim olacak bakalım.
Dogruları adeta gozlerinin icine baka baka soyleyen bu kitap ulkemizle yapılan "Sessiz Savas"ı bir film seridi gibi kare kare gozler onune seriyor. Kimlerin ne yaptıklarını ve kimlerin ne yapmaya calıs madıklarını en acık bir sekilde ortaya koyuyor. Okundugunda gercek bir bilgi dunyası icinde tum tarafları yakından tanıyacak olan okuyucu, kendi tarafını secmede kesinlikle zorluk cekmeyecek.

Yayın Tarihi 2006-02-07
ISBN 9756199784
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 296
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.