Sesimiz Egitimi ve Korunması

Yazar: Gul Sabar

PAN YAYINCILIK

Insanogluna bahsedilmis en guzel hediyelerden biri, duygularımızı tasıyan sihirli arac “SES”tir…

Sesimizle konusur, yine sesimizle konusmanın ozellestirilmis ve muzikli bir sekli olarak sarkı soyleriz. Sarkı, hem soyleyeni hem dinleyeni mutlu eden evrensel bir olgudur. Sarkı soylemek icin saglam bir beden ve ruh kadar guzel ve egitilmis bir sese de ihtiyac vardır.

Iste bu kitap sarkı soylemek isteyenlere yardımcı olacak, yetenegi ve iyi bir “ses” malzemesi olanların ellerine, altın bir anahtar verecektir. Okuyan bu kitabı bitirdikten sonra Pavarotti veya Maria Callas olamayacak belki ama iyi bir ses sanatcısı olma yolunda onemli bir adım daha atmıs olacaktır.

Sesi olusturan organların yapısı, neden ses egitimi alınmalı, nasıl nefes alınır, ses nasıl konusma olur, diksiyon, rezonans, fonasyon, rejister nedir, ses cesitleri ve vokal tanımlar nelerdir, ses saglıgına nasıl dikkat edilir gibi sesle ve sarkı soylemeyle ilgili cok cesitli konular yanında, bu kitapta cok sayıda teknik calısma ve egzersizler bulunmaktadır.

Kitabın yazarı Gul Sabar, opera sanatcılıgının yanı sıra, Istanbul Universitesi Devlet Konservatuvarı San Bolumu’nde 27 sene boyunca san hocalıgı gorevinde bulunmustur. Opera sanatcımız bircok operanın ceviri ve prozodilerini yapmıs, Istanbul Devlet Operası’nın Dramaturgi, Konser ve Plan-Program bolumlerinde de cesitli gorevler almıstır.

San ogrencileri, san egitmenleri ve terapistler icin yazılmıs bu eser, aynı zamanda insan sesiyle hayatını kazanan veya “Ruhumuzun Muzigiyle” ilgilenen herkese yararlı bir rehber olacaktır.

Mehmet Omur

Yayın Tarihi 2013-05-24
ISBN 9944396479
Baskı Sayısı 3. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 192
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 16.5 x 23.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.