Sentez

Yazar: Mehmet Eymur

MILENYUM YAYINLARI

Meslege girdigimde, yeni bir otomobil gibi pırıl pırıl, hızlı, heyecanlı, iyi niyetli, dostuklara onem veren, isini ve ulkesini seven, acık sozlu, idealist bir memurdum.
Dolu, dolu gecen meslek hayatım boyunca heyecanımı, iyi niyetimi, dostluk anlayısımı kaybetmedim. Ailemi, birlikte yasadıgım insanları ve ulkemi sevdim. Ne kimsenin makamında, ne de parasında, karısında gozum olmadı. Olanla yetindim, halime sukrettim, durust ve acık sozlu oldum. Hata yapmadım mıı Yaptım, hem de cok.
Hataların buyuklerini bıraktım, kucuklerinle yola devam ediyorum. Insanla hayvanı ayıran en onemli unsurlardan birinin, insanın kendini kontrol etmesi oldugunu hatırlayarak, zaman zaman, kendimi asan duygularıma gem vurdum. Bu gun degisen bir sey yok, ben aynı insanım, sadece araba eskidi, surati azaldı, eski pırıltısı kalmadı…Bir de tecrubeler, azalan guven duygusu, degerini yitiren dostluklar.
Ben bu oyunun icinde, yalnız bırakılan bir oyuncuydum ve bunların hepsini tattım. Bir seye inanıyorum: Bir gun namuslu insanlar da namussuzlar kadar cesur olacaklar. Bir seyi ispatlamaya calıyorum: Siddet, tehdit, iftiranın her zaman gecerli olmayacagını. Bir dusuncem var: Gecmisi sorgulamadan saglıklı bir gelecek kurulamayacagı.
Bir mesaj vermek istiyorum.
Teror ve organize suclarla mucadele edenler, korkmayın, yılmayın, cocuklarımıza daha iyi bir ulke bırakmak hepimizin gorevi. Mucadelede yollarının tukenmeyecegini unutmayın.

Yayın Tarihi 2009-03-23
ISBN 9758773143
Baskı Sayısı 4. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 352
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 14.5 x 24 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.