Semboller Nasıl Okunurı & Resimli Sembol Okuma Rehberi

Yazar: Clare Gibson

YEM YAYINLARI

Semboller Nasıl Okunurı yeryuzunde eski caglardan gunumuze sanatta kullanılan sembollerin zengin kavram dunyasını ayırt edip anlamayı amaclayan pratik bir giris kitabı. Farklı kulturlerin belli baslı sembollerinin anlamlarını, kokenlerini, anlatım ve tasarım bicimlerini yaratıldıkları cografyalara gore gruplandırarak belirli temalar cercevesinde inceliyor. Bu kucuk ve sevimli cep kitabı konuyla ilgili akla gelebilecek her turlu soruya gorseller esliginde kısa ve oz cevaplar veren oldukca kapsamlı bir rehber.
Konunun ozunu kolayca kavratan kısa acıklamalarla birlikte 500’den fazla gorselin bulundugu kitapta, okurun farklı uygarlıklara ait sanat eserleri ve tasarım nesnelerinde rastlanan sembollerin dilini cozup verilen mesajı anlamasına yardımcı olacak cesitli ipucları sunuluyor. Kutsal imgeler, kimlik isaretleri ve sembolik sis-temler incelenerek farklı kulturler arasında karsılastırma yapıp benzerlikleri ve farklılıkları kesfetmesi saglanıyor.

Bu kucuk ancak hacimli cep kitabı dunya uzerindeki farklı kulturlerin tarih boyunca sanat eserlerinde ve tasarım nesnelerinde kullandıkları, arketip kabul edilen sembolleri keyifle “okuyarak” kavramamızı amaclayan bir rehber.

Cevirmen: Cem Alpan
Yayın Tarihi 2013-12-13
ISBN 9944757775
Baskı Sayısı 2. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 256
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 16.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.