Sayı:30 Mart 2014 Itibar Edebiyat ve Fikriyat Dergisi

Yazar: Kollektif

ITIBAR – DERGI

Itibar, 30. sayısı olan Mart sayısında sair Haydar Ergulen’le yapılmıs bir soylesi ve doksan kusagının onemli isimlerinden sair Ahmet Murat hakkında kapsamlı bir yazı da yer alıyor.

Ibrahim Tenekeci’nin yonetiminde aylık olarak cıkan Itibar, her zamanki gibi usta cizer Hasan Aycın’ın cizgisiyle acılıyor. Hemen arkasından, Suleyman Cobanoglu’nun "Gemici Hasan Agıdı" siiri geliyor. Derginin siir sayfaları Ibrahim Tenekeci’nin “Berhayat", Husrev Hatemi’nin “Yandın Ey Bicare Dil” ve Mustafa Akar’ın “Omerta” baslıklı siirleriyle devam ediyor. Bu sayının diger sairleri ise, Said Yavuz, Tuba Kaplan, Mehmet Tepe, Yagız Gonuler, Dilek Kartal, Melih Tugtag, Mehmet Emin Kucuker, Gokhan Ergur, Soner Karakus ve Langston Hughes. Arka kapakta ise Cevdet Karal’ın “Durgunsun Diyorlar” siiri yer alıyor.

Derginin Mart sayısının oyku sayfalarında Selcuk Orhan’ın “Suyun Tukendigi”, Ismail Ozen’in “Babamın Sarkısı”, Isık Yanar’ın “Icimizdeki Saat”, Akif Hasan Kaya’nın "Tanık", Ismail Isparta’nın "Cabilsa" ve Numan Altug Oksuz’un “Annem Bekler” oykuleri bulunuyor. Bu sayının surprizlerinden birisi de Ahmet Kekec’in yazmakta oldugu romandan “Gunlerin Yorgunlugu” baslıklı bir parcanın dergide yayınlanıyor olması.

Haydar Ergulen Soylesisi ve
Ahmet Murat Siiri Incelemesi

Itibar’ın Mart sayısında sair Haydar Ergulen ile Furkan Calıskan konusmus. Yeni bir kitapla okuyucusunu selamlayan Ergulen’le siir ve hayat uzerine kapsamlı bir soylesi gerceklestirilmis. Dergide one cıkan bir diger calısma da, Ahmet Edip Basaran’ın doksan kusagının onemli sairlerinden Ahmet Murat uzerine yazdıgı emek mahsulu inceleme yazısı. Derginin bu ayki bir diger surprizi ise Kemal Sayar. Bu sayıyla birlikte duzenli olarak Itibar’da yazmaya baslayan Sayar’ın ilk yazısı “Degerse Bir Melek Kanadı” baslıgını tasıyor. Istikrarlı yazılarıyla her ay okuyucuyla bulusan Ihsan Fazlıoglu “Turk Milleti’nin Mefhumu” baslıklı yazısıyla dergide. Leyla Ipekci “Asıgın Adı Masukun Harfleriyle Yazılırken”, Atasoy Muftuoglu “Hic Bir Yere Gitmeyen Yollarda Yuruyoruz”, Tarık Tufan “Gercekle Yetinmek”, Guven Adıguzel “Sehr-i Mukaddesin Sesi: Yasmin Levy” baslıklı yazılarıyla derginin duzyazı sayfalarında yer alıyorlar. M. Fatih Andı, Mustafa Ruhi Sirin, Suavi Kemal Yazgıc, Belya Duz, Ercan Yılmaz, Akif Hasan Kaya, Ali Oturaklı ve Zeynep Fırtına ise yazılarıyla Itibar’ın Mart sayısına katılan diger isimler.

Yayın Tarihi 2014-03-10
ISBN 2146585000
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 19.5 x 27 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.