Sarnıc – Oyku Sayı:5 Ocak 2013

Yazar: Kollektif

SARNIC – DERGI

Sarnıc Oyku, bu sayısında yeni yıl surprizi olarak, 29 Haziran 2011’de aramızdan ayrılan Hulki Aktunc’un hicbir yerde yayımlanmamıs olan Gul Amca adlı oykusunu yayımlıyor. Oyku, edebiyat dunyasındaki sorunlara yaptıgı gondermelerle dikkat cekiyor.
Sarnıc Oyku, her sayıda ozenle secerek yer verdigi ceviri oykulere bu sayıda Virginia Woolf, Ray Bradbury ve Ahmet Dehgan’ın oykuleri ile devam ediyor. Dergideki birbirinden degerli diger oykuler ise Omer Izgec, Mehmet Batur/Esra Bayram, Turker Ayyıldız, Hakkı Inanc, Sevtap Ayyıldız ve Mehmet Ucan’ın kaleminden cıkıyor.
“Odak Kitap” bolumunde yazdıgı oyku ve romanlarıyla yenilikci bir cizgiyi benimseyen Murat Yalcın’ın Karga Zarif adlı kitabı ele alınıyor. Gul T. Temur’un yazarla yapmıs oldugu soylesinin yanı sıra Omer Ayhan, Ahmet Sait Akcay ve Barıs Acar’ın inceleme yazıları ile Murat Yalcın’ın oykuculugu uzerine bir degerlendirme sunuluyor.
“Damla-lık” bolumunde guncel haberlerin yanı sıra, genc yazar Pelin Buzluk’a, yeni yayımlanan oyku kitabı Kanatları Olu Acıklıgında ile ilgili sorulan soruların yanıtlarını bulacaksınız.
Cem Kalender’in Oguz Atay’ın oykuculugu ve dili uzerine kaleme aldıgı nitelikli incelemesini “Kult Kitap” bolumunde okuyabilirsiniz.
Kadir Yuksel “Oyku Vitrini” kosesinde gecen yılda oykuculuk anlamında gosterilen gelismeleri analiz ediyor, sayısal bulgularla bu analizini destekliyor.

Yayın Tarihi 2013-01-01
ISBN 2147335000
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 80
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi 1. Hm. Kagıt
Boyut 16 x 24 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.