Saralı Unluler / Epilepsi ve Deha

Yazar: Yılmaz Dikbas

ASYA SAFAK YAYINLARI

Bizim ‘sara’ dedigimiz epilepsi, tarihin bilinen en eski hastalıklarından biridir.

Bugun dunyada, yaklasık olarak 50 milyon epilepsi hastası bulunmaktadır. ABD’de saralı sayısı yaklasık 2,5 milyon olup, bu sayı yalnız Florida eyaletinde 360,000’dir. Turkiye’de saralı sayısının 800,000 oldugu soylenmektedir.

Gecmiste epilepsi ‘kutsal hastalık’ olarak goruldugu gibi, insan bedenine giren seytanın ya da kotu ruhların eylemi olarak da nitelenmistir.

1494 yılında iki papaz, ‘Cadı Avı El Kitabı’ adlı bir kitap yazmıslar, sara nobeti gecirenleri ‘cadı’ olarak damgalamıslardır. Bu kitap temel alınarak, Avrupa’da 200,000 kadın yargılanmıs, iskence gormus ve oldurulmustur.

Bu korkunc olaydan 514 yıl sonra Turkiye’de, Prof. Dr. Yalcın Kucuk, ‘Epilepsi ile Orgazm’ adlı bir kitap yazmıstır. Bu kitabında saralıları asagılayıp hakaretler yagdırmıs, onların onurlarını, gururlarını kırıp, kisiliklerini su nitelemelerle katletmistir:

‘kole, kustah, sodomist, curuk, kisiligi cokmus, sehvet duskunu, sodomizasyon meraklısı, yobaz, budala, ifrit, kriminal, dejenere, kirli, donuna iser ve altına sıcar, kufurbaz, ahlaksız, agresif, iradesi cok zayıf yaratık, paraya ve hırsızlıga egilimli…’

Bu kitapta, epilepsi ile escinsellik arasında hicbir bag bulunmadıgını; Eski Yunan’da ve Eski Roma’daki escinsel yasamı okuyarak goreceksiniz.

Bu kitapta, tarihin en vahsi, en kanlı ve en alcakca soykırımında rol almıs ust duzey Alman fasistlerin tumunun escinsel, ancak hicbirinin epilepsi hastası olmadıgını gorecek, belki de escinsellikle fasizm arasında baglar kuracaksınız.

Dunyaca unlu saralı toplam 45 devlet adamı, askeri lider ve sanat adamının yasam oykulerini okuduktan sonra, dogal olarak, epilepsi ile deha arasında bir iliski olup olmadıgı sorusunu kendinize soracak, yanıtını bu kitapta bulacaksınız.

Basbakan Recep Tayyip Erdogan’ı elestirmek isteyen Prof. Dr. Yalcın Kucuk, bu hakkını gercek bir bilim adamına yakısır bicimde belgelere dayanarak acıkca, dogrudan, durustce ve cesurca kullanamamıs, tıbba politika bulastırıp, Recep Tayip Erdogan’ın saralı oldugu iddiasını ortaya atmıstır.

Bu asılsız iddiasını kanıtlayabilmek icin, Yalcın Kucuk’un nasıl cagdısı bilgilere, romanlara ve hatta dedikodulara sarıldıgını, dupeduz yalan yazdıgını bu kitapta ibretle okuyacaksınız. (Yılmaz Dikbas)

Yayın Tarihi 2008-09-01
ISBN 9759159122
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 294
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.